SAMSUNG RF511 pytanie odnośnie temperatur w stresie oraz ramu

Witam,

nabyłem ostatnio 2 letniego samsunga RF511-S04PL w stanie idealnym nie rozkręcany nie czyszczony. Oczywiście pierwsze co to wyciągnąłem “kocury” z chłodzenia powierzchownie zdjąłem ze środka kurz aktualnie po 5 minutach w stresie mam takie temperatury:

 

temp.png

 

  1. Mam zamiar wymienić pastę i czy wybrać ZALMAN ZM-STG2 czy SilentiumPC Pactum PT-1? I nie wiem czy brać podkładkę chłodzącą pod niego.

Specyfikacja:

Procesor Intel® Core™ i7 2630QM (2,00 Hz, 6 MB)

Pamięć systemu 8 GB (DDR3 / 4 GB x 2)

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 540M

  1. I pytanko odnośnie ramu. Dołożyłem 4GB ddr3 1600 do 4gb 1333 w cpu-z pokazuje ze pracuja na 800mhz i 666mhz czemu? Powinny chyba pracować na 1333 obydwie?

Te temperatury są jeszcze w normie.

 

Nie do końca cię zrozumiałem w kwestii czyszczenia. Czy otworzyłeś lapka by go wyczyścić?

Jeśli nie to zalecałbym to zrobić i dobrze go wyczyścić.

 

Tak już to zrobiłem ale nie miałem żadnej pasty na stanie i została stara i nie wiem która wybrać żeby mu zmienić, ZALMAN ZM-STG2 czy SilentiumPC Pactum PT-1 wybrać?

Czyli co podkładkę sobie odpuścić jak tragedii nie ma z temperaturami na starej paście tylko na nówkę wymienić?

Ja bym sobie podkładkę odpuścił, i tak zbytnio one nie pomagają.

Co do pasty to ja osobiście lubię ZALMAN ZM-STG1 - wygodniejsza w nanoszeniu.

I pytanko odnośnie ramu. Dołożyłem 4GB ddr3 1600 do 4gb 1333 w cpu-z pokazuje ze pracuja na 800mhz i 666mhz czemu? Powinny chyba pracować na 1333 obydwie?

wymieniłem paste i aktualnie w stresie z programem funmark mam takie temperatury i sie utrzymuja, poprzedni screen byl robiony podczas gry w counter strike global offensive, czy to odpowiednie temperatury w stresie przy tym programie? :

http://vpx.pl/i/2014/07/25/Beztytulu5c050.png