Samsung RF711 i HDMI

Witajcie

Mam laptopa Samsung NP-RF711-S02PL. Posiada on wyjście HDMI, i właśnie odnośnie tego wyjścia mam pytania.

Po podłączeniu laptopa do TV przez HDMI i puszczeniu filmu, bardzo dobrze widać przycięcia obrazu, co jest bardzo denerwujące.

Gdy podłączę laptopa do TV przez wyjście VGA/D-Sub nie widać żadnych zacięć i obraz jest wyświetlany bardzo płynnie.

Obraz na TV przez HDMI przekazywany jest w rozdzielczości 1920x1080, a przez VGA/D-Sub w rozdzielczości 1360x768

Telewizor to Funai LH7-M22BB

iboEmYzGmAifi9.jpg

…Za wyjście HDMI odpowiada procesor graficzny INTEL’a

Czy winą przeskoków i zacięć przy korzystaniu z HDMI może mieć fakt że obraz na HDMI nie jest przesyłany przez kartę graficzną [GeForce GT 540M] tylko przez zintegrowany układ graficzny na płycie głównej [Intel HD Graphics 3000]?

Czy można coś zrobić by za przesyłanie obrazu przez HDMI zaczął odpowiadać procesor graficzny na karcie graficznej ?

PS. Bios mam bardzo biednie urządzony i nie ma tam żadnej opcji związanej z kartami graficznymi czy wyjściem HDMI :cry:

W takim razie zmniejsz rozdzielczość, bo telewizor nie obsługuje FullHD, więc bez potrzeby aby było ono transmitowane po HDMI.

sprawdż czy karta nie ma obniżonego taktowania w biosie lub w jakimś programie. najczęściej jest ustawiona na minimum aby zwiększyć żywotność baterii

Zmiana rozdzielczości wysyłanego obrazu na 13661x768 podziałała :slight_smile: