Samsung S2 Portable - Pomocy - brak partycji


(And Nand) #1

Witam,

błagam Was o pomoc. Posiadam dysk Samsung S2 Portable 500 Gb. Z dnia na dzień jedna partycja (FAT32) nie jest wykrywana, nie pokazuje się jej pojemność ani ilość wolnego miejsca. Przy próbie wejścia na tą partycję mam komunikat "Dysk niesformatowany. Czy sformatować teraz ? " Oczywiście biorę “Anuluj”, bo mam tam zdjęcia z całego mojego życia.

Sprawdziłem dysk programem HD Tune i nie ma żadnych uszkodzonych miejsc.

Podobno czasami udaje się wykryć poprawnie dysk przy Total Commanderze, ale u mnie to też nie działa :frowning:

Czy ktoś z Was spotkał się już z takim błędem ? Pomocy :frowning: Co robić dalej ?

Kosa_OB


(falcon89) #2

Na początek spróbuj odzyskać dane za pomocą jakiegoś (nie wiadomo który sobie z tym poradzi) programu do odzyskiwania danych http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html


(hirem) #3

Użyj http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 20120.html


(And Nand) #4

EaseUS Partition Recovery niestety sobie nie poradził z problemem :frowning: Wyświetla niezbędną mi partycję jako “TYPE: Unformatted”.

Nic nie dały obydwie metody odzyskiwania partycji: “Fast i Complete” :frowning: Wypróbowałem obydwie metody na całym dysku oraz tylko na tej partycji, która się wyświetla jako niesformatowana. Niestety rezultatu brak, nic do odzyskania, brak błędów :frowning:

Jest tam też w pakiecie narzędzie Data Recovery. Wykazuje możliwości odzyskania danych i udało mi się odzyskać 1 katalog, ale ograniczenie na ilość odzyskiwanych danych do 1 GB pozwoliło mi odzyskać zdjęcia ze świąt i nic więcej.

Macie jakieś kolejne propozycje najlepszych narzędzi lub innej metody na odzyskanie danych z tej “NIBY” niesformatowanej partycji ? Bardzo proszę o pomoc.

Ps. Znalazłem w Google dawny wpis z podobnym problemem tego dysku, ale osoba która go miała nie poradziła sobie sama i była u dwóch “fachowców”. Jeden stwierdził, że dysk jest uszkodzony a drugi w przeciągu chwili naprawił problem i przywrócił partycję mówiąc, że to był błąd systemu plików.

Niestety nie wiem jak sprawdzić taką ewentualność u siebie i czym to w razie czego naprawić.


(falcon89) #5

Problem jest zapewne uszkodzona tablica partycji, można to naprawić za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-Ph … 12758.html (tyle że najpierw zalecałbym odzyskać pliki przy pomocy programu do odzyskiwania danych).

Spróbuj którymś darmowym narzędziem odzyskać dane http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani … ws,86.html


(And Nand) #6

@falcon89

Ogromne dzięki za pomoc. Program TestDisk, który mi poleciłeś jest rewelacyjny. Trochę mało intuicyjny i nie potrafiłem sobie poradzić z NAPRAWĄ partycji, ale za to odzyskiwanie danych za jego pomocą jest banalnie proste !!

Ogromne dzięki jeszcze raz za namiar na ten program =D Jesteś wielki.

Teraz pozostał mi formacik tej dziwnej partycji i powrotne skopiowanie danych.

Pozdrawiam, Kosa_OB.