SAMSUNG SGH-L760 Czy formatować baterie?!

(Adi90 90) #1

Witam. Mam problem z telefonym wymienionym wyżej w temacie. Nie wiem czy powinienem formatować baterię. W salonie powiedziano mi, że nie trzeba nic formatować, a nawet nie wolno, niektórzy z kolei twierdzą inaczej. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry serdeczne dzięki za pomoc :slight_smile:

(Jacek Bydgoszcz) #2

Ja zadałem takie samo pytanie związane z telefonem K550i,też zdania były podzielone.Ja zrezygnowałem z formatowania.Link do tematu.

(Foto Tel) #3

Oczywiście że trzeba formatować, chyba że to bateria cud a nie lion lub polymer.

(Polko P L) #4

Wg instrukcji obsługi od telefonu Nokia, jaką ostanio studiowałem, nie wolno formatować baterii, ponieważ to skraca jej żywotność.

:slight_smile:

(Foto Tel) #5

A czy oni tam napisali co rozumieją jako formatowanie?

(Homik1983) #6

Już kilka razy pisałem ale powtórzę raz jeszcze - formatowanie, to nie to samo co formowanie.

Baterii litowo-jonowych i litowo-polimerowych nie formuje się już od dawna. Dlatego też często w instrukcjach telefonów posiadających taki rodzaj baterii nie ma żadnej wzmianki o tej czynności. Mało tego, często jest napisane aby po włożeniu karty SIM do nowego telefonu podłączyć go i naładować do pełna - czyli momentu aż wskaźnik baterii będzie wskazywał pełne naładowanie po czym już normalnie używać. Nie trzeba trzymać telefonu podłączonego do ładowarki prze 12h itp. - bo czytałem na forum i takie wypowiedzi. W sumie, to nawet nie powinno się zbyt długo trzymać telefonu podłączonego pod ładowarkę.

Choć baterie litowo-jonowe i litowo-polimerowe zostały pozbawione efektu pamięci, to jednak nie powinno się ich ładować ot tak sobie. Telefon (jak i każde inne urządzenie posiadające baterię litowo-jonową lub litowo-polimerową) powinno się ładować nie wcześniej niż przy 80% naładowaniu baterii, tzn. częste ładowanie prawie naładowanej baterii (czytaj baterii naładowanej powyżej 80%) nie jest wskazane. Nie powinno się też (w przypadku tych 2 rodzajów baterii) czekać z ładowaniem do samego końca - czyt. momentu wyłączenia się urządzenie, wskazane jest ładowanie już w momencie gdy urządzenie zaczyna informować o niskim poziomie naładowania baterii.

Jeśli chodzi o baterie Ni-Cd i Ni-MH, to w przypadku nieużywania powinno się je przechowywać rozładowane. Nie należy ich ładować ot tak sobie, tylko przestrzegać cykli pełnego rozładowania - a przynajmniej ładować i rozładowywać do pełna w okresie pierwszych 3 ładowań (formowanie baterii) i czynność tę powtarzać raz na 3 miesiące (formatowanie baterii).

(Bigkoras) #7

Takie pytania już mnie dobijają, codziennie nowy temat o tym samym!

Narv

1000% szczerej prawdy. Szacunek za dokładny opis. Mi się już znudziło pisanie tego samego w kółko :stuck_out_tongue:

Ludzie!

Szukajcie!

(Adi90 90) #8

Jak wiadomo każdy telefon posiada inna baterie... więc wolałem zapytać :slight_smile: Wielkie dzięki za pomoc.