SAMSUNG SH-S182M chęc zakupu


(system) #1

Co sądzicie o tej nagrywarce? Porównując parametry z innym, to niewiele się różnią a do tego cena zachęcająca. No i oczywiście LightScribe jako miły bajer :stuck_out_tongue:

http://www.allegro.pl/item162784523_sam ... 2_kol.html

Pozdrawiam

Dawid


(tomilipin) #2

Posiadam tą nagrywarkę - dokładnie ten model :slight_smile: Kupiłem co prawda drożej ale tylko dlatego, że było to kilka miesięcy temu.

Nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń - posiada wszystko co trzeba a do tego bajer w postaci LightScribe'a (z którego i tak się nie korzysta). Ważne jest, że potrafi odczytywać i zapisywać płytki DualLayer (czy DoubleLayer?) oraz odczytywać DVD-RAM

Dołączone Nero dostałem jednak w wersji angielskiej co może sprawiać pewien dyskomfort niektórym użytkownikom. Jak dla mnie jednak ok :slight_smile:

Inne nagrywarki posiadają te same funkcje a kosztują więcej. Po co przepłacać skoro można kupić nagrywarkę dobrej firmy, taniej :slight_smile:

naprawdę polecam a jeśli masz jakieś wątpliwości - pisz na PW, chętnie udzielę więcej informacji.

Złączono Posta : 08.02.2007 (Czw) 18:05

Znalazłem dodatkowo swój post sprzed ponad miesiąca - również dotyczy tej nagrywarki :wink: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 874#827874

A to wskazuje, że mogłeś poszukać na forum i nie zakładałbyś nowego tematu...


(Arcin11) #3

Moim zdaniem nagrywarka samsunga to niezbyt dobry wybór.Polecam Pioneera 111D.Miałem nagrywarke samsunga zepsuła się po 3 msc używania,problemy z zapisem itp.


(JNJN) #4

Z tanich dobra - warto kupić.


(Arcin11) #5

http://www.agito.pl/product/29804?cid=1 z tanich najlepsza


(tomilipin) #6

A od drogich różni się jedynie ceną :wink: No chyba że jeszcze czymś - jeśli tak, to proszę o wymienienie różnic - chętnie pogłębię swoją wiedzę w tym zakresie.

Nagrałem nią już grubo ponad 100 płyt DVD i wszystkie śmigają jak trza :] Wszelkie prędkości od 2x do maksymalnej obsługiwanej przez nośnik. Używam przeważnie płyt Sony DVD+R do danych i filmów a do LightScribe'a - płyty Verbatim. Jeszcze żadna nie nagrała się nieprawidłowo i nie było żadnych problemów...

ziomek5 , może trafiłeś na wadliwy egzemplarz lub wina leżała po stronie usera :wink: Ja tego sprzętu nie oszczędzam i jeszcze się na nim nie zawiodłem.


(Brożyn) #7

popieram ziomek5

samsung ogólnie znana, dobra firma tyle że produktów RTV co do części do kompów to czasem (czytaj często im nie wychodzi), przykłady:

550 na 1100 dysków twardych z wadą fabryczną puszczona na rynek :shock:

a nagrywarki cóż jak ich kasowanie płyt DVD-RW przy pomocy Norton Ghost polega na nagraniu tam czegoś....to ja polecam LG-zero of problem :smiley:


(tomilipin) #8

Przecież to kwestia oprogramowania a nie sprzętu...


(system) #9

Myślę, że jednak kupię. tomilipin , dzięki za informacje. A co do zawodności sprzętu, zawsze pozostaje coś takiego jak gwarancja :wink:


(Brożyn) #10

ta i co jeszcze może mi samsung narzuci jaką kawę mam pić?? :?


(tomilipin) #11

Nie widzę związku.