Samsung SM P2250 + tuner TV

Witam.

Interesuje mnie podłączenie zewnętrznego tunera TV do monitora.

Sprawa wygląda następująco. Posiadam monitor Samsung SyncMaster P2250 i chciałbym móc oglądać na nim cyfrową telewizje, powiedzmy Cyfrowy Polsat. W związku z tym chciałbym zakupić tuner TV, po to, aby nie kupować niepotrzebnie dodatkowego telewizora, ponieważ wielkość mojego monitora w zupełności mi wystarcza. Monitor obsługuje rozdzielczość 1080p, przeszukałem allegro ale nie udało mi się znaleźć tunera, który również wspierałby taką rozdzielczość. Stąd moje pytanie, czy jest odpowiedni sprzęt dla mnie? Zależy mi na jakości obrazu. W jaki sposób mógłbym podłączyć Polsat Cyfrowy za pomocą tunera i czy jest to w ogóle możliwe?

Dodam, że na zakup tunera chciałbym przeznaczyć około 300zł. Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić?

Cyfrowy polsat tak ale wtedy tuner ze złączem CI (Common Interface). Wtedy kartę wkładasz do modułu i w gniazdo CI. Np. Ferguson ARIVA 200

Dlatego że karta jest parowana z tunerem a w tym wypadku z modułem. Podobnie jest z Telewizją na kartę HD i Cyfrą (nowe karty). N niestety tylko i wyłącznie ich tunery.

Nartomiast podłączenie tunera z monitorem poprzez kabel DVI-HDMI tylko w ten sposób. Tylko jeszcze pytanie czy złącze w monitorze zapewnia HDCP.

Osobiście podłączałem tuner TNK HD do monitora LG ze złaczem HDMI i spoko to śmigało. A w HD to nawet nie ma różnicy pomiędzy 720p a 1080p z tego względu że większość programów jest nadawana w 720p od wielkiego dzwonu zdarza się coś w 1080p.

Jeśli chodzi o złącza w moim monitorze to HDMI niestety nie występuje. Wygląda to tak:

Tuner Ferguson Ariva 200 jest niestety poza moim zasięgiem finansowym.

Sprawa dodatkowo wygląda tak, iż posiadam jeden dekoder Cyfrowego Polsatu podłączony do telewizora i jedną antenę na balkonie. Rozumiem, że drugi tuner jest wymagany, ale czy wymagany jest też dodatkowy abonament? I czy z jednej anteny mogę podłączyć dwa tunery?

/// edit ////

Chciałbym odświeżyć nieco temat, ponieważ moje myślenie nieco ugruntowało się w konkretnym kierunku.

Witam.

Interesuje mnie podłączenie TNK do monitora Samsung SyncMaster P2250. Monitor posiada następujące złącza:

Podstawowe złącza: Analogowe (D-Sub), Cyfrowe (DVI-D)

Dodatkowe złącza: Nie

Technologie złączy: HDCP

dodatkowo obsługuje rozdzielczość 1920 x 1080. Czyli HD, tyle, że bez złącza HDMI. Pytanie moje brzmi, czy bez problemu podłącze tuner z TNK do takiego monitora za pomocą kabla DVI-D -> HDMI? Czy obraz będzie prawidłowo wyświetlany?

Oraz jeszcze dwa dodatkowe pytania. W jaki sposób z jednej anteny balkonowej, mogę podłączyć dwa tunery w jednym domu? Oraz, czy jest możliwość, aby w jakiś sposób zrobić tak, żeby do monitora był podłączony jednocześnie komputer, oraz tuner TNK i przełączać obraz za pomocą pilota?

Za wszelkie sugestie dziękuje.

Pozdrawiam.