Samsung SM225MD jako monitor, VISTA HP i efekt migania

Witam serdecznie moi drodzy. Mam obecnie taki problem mianowicie jak wyzej napisalem posiadam Samsung SM225MD 22in HD Ready Digital LCD TV/Monitor i podlaczylem go jako monitor do mojego laptopa Acerka aspire 5050. Posiadam Viste oraz Ubuntu. Ku mojemu zszokowaniu Linux nie mial problemow (oprocz zmiany rozdzielczosci na i tak duza i bardzo mnie satysfakcjonujaca) z poprawnym wspograniem z tym monitorkiem. Wszystko swietnie widac i co najwazniejsze nic nie miga… Natomiast Vista troche sobie nie radzi i nie wiem dlaczego. Mianowicie podlaczam tv do laptopa wykrywa zainstalowalem sterowniki dziala pracuje ok 3 minut i nagle jakby polaczenie miedzy laptopem a tv sie urywa na sekund 3 i miga i laptop i monitor. Po tym czasie wszystko powraca do normy ale tylko na kolejne 3-4 minut kiedy znow proces sie pojawia… Pytanie zatem proste co moze powodowac to zaklocenie i po ktorej stronie wina lezy… czy po stronie visty czy po stronie monitora…??? Szukalem ale znalesc nie moge najnowszych sterownikow (bo moze mam na plycie jakies stare) do tego monitora ale nic nie znalazlem. Moze pomozecie w tym wzgledzie…???

Nie mniej musze wspomniec o pewnym dziwnym elemencie mianowicie mam dwa kable do polaczenia pc z monitorem i jeden to male-male a drugi to female-male. Jest to podyktowane tym ze nie bylo akurat w sklepie tak dlugiego jak ja chcialem i wzialem takie wlasnie cos. Pozatym w tym kablu female-male jest dziwiaca mnie rzecz. Mianowicie w koncowce male nie ma jednego bolca(w kablu drugim sa bolce wszystkie). Podaje takie szczegoly bo moze jest to istotne…

Generalnie zatem prosze o jakies porady i wskazowki co musialbym zrobic… jutro bowiem z pracy wracam wczesniej i bede testowal. pozdrawiam.