Samsung SP 1604N - naprawa, wymiana głowic i elektroniki, od

Dzień dobry.

Miałem awarię dysku twardego Samsung SP 1604 N.Awarię elektroniki albo głowic. Talerze są ok. Usterka objawiała się cykaniem w dysku spowodowanym przez parkującą głowicę około 2 razy na sekundę.Próby naprawy softwarowo nie dały rezultatu więc kupiłem taki sam sprawny dysk SP 1604 N i podmieniłem najpierw elektronikę ale dalej problem występował.Zatem w miarę w jak najbardziej sterylnych warunkach wymieniłem też głowice razem z elektroniką i wszystko ładnie poskładałem.

Chirurgiczna robota ale dobrze się do niej przygotowałem…

Podpiąłem dysk do kompa i cykanie ustało a dysk zachowuje się poprawnie, wykrywany jest przez BIOS ale system już nie daje rady.Wszelkie programy diagnostyczne z np : Hiren’s Boota też nie potrafią rozpoznać dysku i ja domyślam się że istnieje gdzieś konflikt między nową elektroniką a informacją o dysku zapisanymi na talerzach.

Pytanie moje brzmi jeśli wszystko odbyło się prawidłowo ( a sądzę że tak ponieważ przełożyłem bebechy z powrotem do poprzedniego który chodził bez zarzutu i jeszcze raz z powrotem zrobiłem przekładkę ) to co należałoby dalej zrobić aby dokonać prawidłowych wpisów na sektorach startowych talerzy tak aby zgrać razem z nową elektroniką ? Jakie programy skoro Hiren’s Boot nie daje rady ?

Czy jest sens użyć w takiej sytuacji terminala dyskowego ?

Proszę o wsparcie i pozdrawiam,

swave