Samsung SSD 830 128GB czy Kingston SSD HyperX 3K 128GB?

Witam.

Proste pytanie: Samsung SSD 830 128GB czy Kingston SSD HyperX 3K 128GB?

Różnica w cenie ok. 50zł na korzyść Kingstona, benchmarki przeplatane - raz Kingston, raz Samsung, przy czym przy zapisie Samsung raczej na dole (ok. 320mb/sec, Kingston wyrabia swoja 450-500mb/sec). Wybór byłby prosty, gdyby nie bardzo dobra renoma tej Serii Samsunga.

Pozdrawiam

Zdecydowanie Samsung (to jeden z najlepszych dysków poprzedniej generacji).

A co konkretnie w tym zestawieniu jest na niekorzyść Kingstona? Bo sam też doskonale wiem, że Samsung jest bardzo udany, ale czy biorąc pod uwagę cenę i szybkość zapisu nie warto jednak pójść w stronę Kingstona?

Po pierwsze to bzdura - Kingston ma ok 170 MB zapisu sekwencyjnego. Szukaj dobrze porównań… następnym razem.

Po drugie w cenie ( jeśli mówisz o nowych SSD ) masz jeszcze inne lepsze SSD.

Kontroler SandForce.

Ta szybkość zapisu to tylko marketing, takie wartości możesz uzyskać w benchmarkach, które nie obrazują realnej wydajności dysku.

Czyli wszyscy zdecydowanie Samsung? Kierowałem się tym testem http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Kingston_HyperX_3K_SSD_120GB_-_test%2C_cena_i_opinie-4508/strona/17266.html i porównaniem do innych dysków - tam też zwrócił moją uwagę Samsung.

Dodane 12.08.2013 (Pn) 15:33

Wybaczcie dwa posty jeden po drugim, mam jeszcze jedno pytanie. Ze względu na to, że seria 830 jest już dość ciężko dostępna (jest na Komputroniku, ale jakie ceny tam są, wszyscy wiemy). Wyszukałem 840 PRO 128GB za 509zł. Warto dorzucić te 30zł i pójść już w nową serię (na Komputroniku 830 za 479zł)?

840 Pro jest w porządku.

Ze swojej strony zaproponuję Plextor M5 Pro.