Samsung SV4002H

(Debek Marcin) #1

Posiadam dysk taki jak w temacie. ALe w systemie wykrywa mi tylko 31,4 GB a dysk ma pojemność 40 GB czym moze to być spowodowane bad sectory czy wynika to zzaokrąglania to pełnych 1000??

(JNJN) #2

Powinno być około 37.5 GB.

Zdejmij mu wszystkie partycje i załóż jedną i sformatuj na Fat32,użyj Fdiska i komendy format i czytaj komunikaty końcowe, będzie wszystko pisać.

(Debek Marcin) #3

po sformatowaniu dalej 31,4 fdisk nie pokazuje żadnych błędów. Wiec co to może być??

(JNJN) #4

I jak formatowałeś to też podawał tyle.

Dysk od kogoś odkupiłeś,czy nowy.

Zobacz czy czasem nie ma załóżonej zworki ograniczającej do 32 GB - opis na dysku.

(Debek Marcin) #5

własnie chce go kupići nie wiem czy warto wziełem go na sprawdzenie. Na dysku jest opis że zeby zblokowaćdysk na 32 gb potrzebne sa dwie zworki a jest założona jedna z opisy ba dysku winika że na slave.

(JNJN) #6

To coś było robione z dyskiem - nie kupuj.

(Debek Marcin) #7

W sumie to mój dobry kumpel i watpie żeby chciał mnie na mine wsadzić. cena jest okazyjna bo na allegro takie chodza po 130 a on chce 75.

Ale dysk śmiga nie zgorzej. A czy to nie jest wina tego że system zaokrągla pojemność do pełnych tysięcy??

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 20:41

a i jescze kumpel mówi że on od nowości tyle miał pojemności

(JNJN) #8

Trochę dziwne.

Możliwe że od nowości miał zamiast 40 GB - 32 GB i był przystosowany do starych kompów.

Użyj jeszcze narzędzi producenta dysku dla ciekawości - czy parametry podane na obudowie się zgadzają z odczytem.

Sprawdź zworki.

Może jakiś wybrakowany lub ma zły opis na dysku lub ma przerobiony bios/elektronikę.

Twój wybór.

A może Twoja płyta ma problem z identyfikacją dysków powyzej 32 GB - sprawdź go na nowym kompie jak bios go widzi.

(Debek Marcin) #9

Płyta odpada bo to jest nowa płyta elektronika ?? chyba ze od nowości była przerobiona bo watpie żeby kumpel cośprzerabiał .

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 21:06

a skad moge ściągnąć narzedzia producenta bo na stronie samsunga nie ma szukałem w goglach ale tez nie moge znaleść ??

(JNJN) #10

Zobacz te:

http://www.samsung.com/Products/HardDis ... /hutil.htm

http://www.idg.pl/ftp/pc_3211/Hitachi%2 ... 01.94.html

Zobacz najpierw tym.

(Debek Marcin) #11

Wykonałem tym programem HD tune error scan i wykazało damaged blocks 0,1% ten program wykrywa 33 gb co mam jeszce sprawdzić tym programem ??

(JNJN) #12

Co pokazuje program za typ dysku ,co w zakładce info i health pisze.

(Debek Marcin) #13

INFO:

Firmware version: QP100-14

Serial number: 11111111111111

Capacity: 31,5GB (~33,8GB)

Buffer 2048KB

Jak wkleic obrazek bo w tym health jest sporo tego??

(JNJN) #14

Nie ma potrzeby.

Dysk albo uszkodzony,albo przerobiony od początku - są wyłączone uszkodzone sektory na dysku.

Dysk powinien mieć całkowitą pojemność 40 GB,po formatowaniu 37 do 37.5 GB.

http://www.baber.com/drives/internal_ha ... _specs.htm

(Debek Marcin) #15

jesli jest przerobiony to chyab powinien działac a jeśli uszkodzony to jest duże prwadopodobieństwo że w penym momencie sie nie odpali ?? Dobrze to rozumiem ?? SKoro sa wyłączone to chyba dobrze nie ??

(Kondzio2003) #16

ale sformatowanie nic nie da jak jest nieprzydzielony obszar na dysku, USUŃ wszystkie partycje z niego (a nie sformatuj) i załuz jedną jak mówił kolega wyzej, może poprostu ktos w serwisie jak sprzedawał koledze ten dysk niezałozył partycji na całej powierzchni

(JNJN) #17

Jeśli wyłączone to tak - choć to tylko przypuszczenia,ale ile dysk pochodzi to nie wiem,twoje ryzyko.