Samsung UE40ES6100W łączy z ruterem, ale nie z Internetem


(przemek7525) #1

Hejka.

Mam problem z telewizorem Samsung UE40ES6100W. Telewizor łączy się z ruterem (TP-Link TL-WR740N), ale nie łączy się z Internetem. Zarówno przez kabel, jak i przez Wi-Fi. Wcześniej wszystko działało ok, dzisiaj chciałem włączyć filmik z neta na TV, ale cóż, ciężko było :P. Wszelkie inne urządzenia (komputery, telefony) łączą się z ruterem i Internetem bez problemu po kablu i po Wi-Fi, problem jest tylko z telewizorem i tylko z tym ruterem. Po włączeniu hotspotu w telefonie, telewizor łączy się z Internetem bez problemu.

Zabezpieczenia po numerze MAC są wyłączone, jedyne zabezpieczenie jakie jest aktywne to firewall (wyłączenie nie pomaga) i hasło do sieci Wi-Fi (podobnie jak w firewallu, wyłączenie nie pomaga).

Telewizor z automatu pobiera dane sieci (IP, maska itd.) i te wyglądają na poprawne.

Firmware w obu urządzeniach jest najnowsze.

 

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może leżeć problem i dlaczego tak się dzieje? Wydaje mi się, że to może być coś z ruterem, ale nie mam już pomysłów co z nim robić.


(roobal) #2

Sprawdź czy TV pobiera informacje o bramie i/lub DNS.


(przemek7525) #3

@roobal - tak, brama i DNS są pobierane, te dane również są prawidłowe.


(roobal) #4

Jeśli brama i DNSy się zgadzają, to wyłącz całkowicie z zasialania TV, tj. wyciągnij wtyczkę z kontaktu. Jeśli to nie pomoże, spróbuj przywrócić TV do ustawień fabrycznych.


(przemek7525) #5

Przywracałem do ustawień fabrycznych zarówno TV, jak i ruter. W telewizorze zainstalowała się starsza wersja oprogramowania, na której wcześniej wszystko działało, ale to nie pomogło. Następnie zainstalowałem najnowszą wersję softu, ale też bez zmian i Internet nie działa.

Resetowałem też modem internetowy, ale to również nie pomogło.

 

EDYTA: Problem rozwiązał się sam z siebie, widocznie czas był tutaj konieczny.