Samurize nie wyswietla


(C0d3r89) #1

Witam,

Zainstalowałem samurize, ściągnąłem z internetu configa, włączam serwer ale nic się nie pokazuje :expressionless: W tray`u znajduje się ikona Samurize ale nie ma nic na pulpicie :frowning: Proszę o pomoc.


(Narv) #2

Wgraj ten config do katalogu Configs znajdującego się w folderze zainstalowanego programu Samurize. Następnie uruchom program Client.exe znajdujący się w katalogu Samurize - pojawi się ikonka “S” w tray’u. Kliknij na nią prawym klawiszem myszy, a następnie wybierz “Załaduj konfig” (wersja angielska programu: “Load config”), powinno rozwinąć się podmenu z którego wybierasz interesujący cię config (w twoim przypadku będzie to config, który wcześniej umieściłeś w folderze Configs).

Niektóre configi by działać poprawnie mogą wymagać pewnych zmian i dopasowania do własnego sprzętu komputerowego (np. mierniki sieci - w przypadku, których trzeba wybrać z listy własną kartę sieciową). Gdy okaże się, że trzeba dopasować config do własnego sprzętu wtedy polecam poczytać instrukcję tworzenia configów w Samurize - jest bardzo prosta i wyjaśnia tylko podstawowe rzeczy ale jak ją zrozumiesz, to dalej już będziesz się domyślał co i jak.

Klikając prawym klawiszem myszy na ikonkę w tray’u, można włączyć jeszcze inne opcje. Proponuję włączyć: automatyczne uruchamianie Samurize podczas startu systemu Windows, zablokowanie położenia configu (uniemożliwi jego przypadkowe przesuwanie), klikanie przez config, ukrycie configu gdy zostanie uruchomiona pełnoekranowa aplikacja, a położenie configu ustawić na: “przyczep do pulpitu” (config będzie widoczny nawet po naciśnięciu ikony “pokaż pulpit”).

Pozdrawiam.