Sandboxie - czy warto zainstalować?

Witam Forumowiczów.

Zaciekawił mnie program Sandboxie, który z tego co wyczytałem robi z systemu “piaskownicę” i uniemożliwia zapis niechcianych “plików-niespodzianek” na dysku. Prosta aplikacja zainteresowała mnie ponieważ nie korzystam z żadnego oprogramowania antyspyware, prócz tego, które znajduje się w skanerze mojego antywirusa (i od czasu do czasu na żądanie SpyBot S&D). Nie interesuje mnie oprogramowanie typu “Ad-Aware” lub “Spyware Doctor”, chciałbym poznać opinię osób, które do czynienia miały z Sandboxie. Ewentualnie może macie jakieś inne propozycje programu przypominającego w działaniu w/w aplikację? Pozdrawiam.

Warto.Ja nie przewiduje żadnego problemu.

korzystałem i muszę powiedzieć, że całkiem ciekawy tylko trzeba uważać by nie pobierać z neta dużych plików plików przez domyślny menadżer przeglądarki bo “pojemnik” programu ma limit pojemności

Masz na myśli uruchomienie przeglądarki w trybie “run sandboxed” i pobieranie?

tak, np jak uruchomisz w ten sposób np firefoxa i każesz ściągnąć np plik 100Mb domyślnym menadżerem to niewiele z tego wyjdzie.

tzn będzie ściągać ale jak dojdzie do limitu “pojemnika” (bodajże ustawianego w opcjach ale nie jestem pewien bo już dawno nie korzystam ) to wyskoczy błąd. Trzeba więc kombinować z akceleratorami pobierania jak FlashGet.

Tak poza tym to by korzystać z dobrodziejstw sandboxie należy te programy (które się chce odseparować) uruchamiać w tym trybie bo inaczej nie daje żadnych efektów. Można ustawić by sandboxie sam przechwytywał ( funkcja forced programs ) konkretne aplikacje np firefoxa gdy tylko zostaną uruchomione

http://www.sandboxie.com/index.php?Sand … rceprogram

Dzięki za odpowiedź, wszystko przetestowałem. Zastanawiam się jedynie nad koniecznością korzystania z Sandbixie, ale to już sprawa chyba indywidualna :slight_smile:

Pozdrawiam.