Sapphire 9550 podkręt

(Szynekz) #1

Mam kartę graficzną sapphire 9550 128mb. Na różnych forach, stronach internetowych czy w czasopismach czytam, że kartę można podkręcić co najmniej do 300/400, a jak będę miał szczęście to nawet do 400/600. Tymczasem mnie udało się ją podkręcić (ATI tray tools) ale jedynie do 210/260. Kiedy podnosiłem wartości wyżej w 3D Mark05 zaczął wyświetlać artefakty. Jak to się dzieje? Czy nie patrzeć na wyniki benchmarków i kręcić dalej?

(Koks497) #2

Niekazdy Radeon 9550 sie kreci … wiekszosc … ale zawsze pozostaje ta mniejszosc ktora sie niekreci … .

Poprostu masz pecha :frowning:

Zainstaluj jeszcze Omegi i wtedy zobacz … moze cos to da ale nieobiecuje … .

(Szynekz) #3

A jak będę instalował te stery Omegi to muszę najpierw wykopać catalysty?

(Koks497) #4

Tak , musisz je odisntalowac , pozniej przeczyscic rejestr po pozostalosciach (jezeli cos zostanie) i zainstalowac Omegi :wink:

Tylko podczas instalacji wyskoczy ci dwa razy ostrzezenie ze sterownikkii nieposiadaja certyfikatu , nacisnij zeby kontynuowac instalacje :wink:

(Szynekz) #5

A jak usuwać pozośtałości w rejestrze? Czy wystarczy, że przeskanuję rejestr jakimś programem np System Mechanic 6? Czy komp po zrsetowaniu włączy się bez żadnych sterowników?

(Elcupra) #6

programow do usuwania zbednych wpisow rejestrze jest duzo np. reg cleaner, CCleaner, jv16 power tools jak usuniesz stery i wyczyscisz rejestr to zrestartuj kompa i instaluj nowe stery

(Koks497) #7

Uruchomi sie na sterownikach systemowych … takze niezdziw sie gdy wszystko bedzie zwalniac :smiley:

(:: MARIO ::) #8

niewiem jakiego masz tego radka ale ja mam na rdzeniu 250mhz, a nie 200 :expressionless:

memory 260 (ddr 520) wiec chyab nie ma co narzekac!

radze troche doczytac!