Sapphire 9550 podkręt

Mam kartę graficzną sapphire 9550 128mb. Na różnych forach, stronach internetowych czy w czasopismach czytam, że kartę można podkręcić co najmniej do 300/400, a jak będę miał szczęście to nawet do 400/600. Tymczasem mnie udało się ją podkręcić (ATI tray tools) ale jedynie do 210/260. Kiedy podnosiłem wartości wyżej w 3D Mark05 zaczął wyświetlać artefakty. Jak to się dzieje? Czy nie patrzeć na wyniki benchmarków i kręcić dalej?

Niekazdy Radeon 9550 sie kreci … wiekszosc … ale zawsze pozostaje ta mniejszosc ktora sie niekreci … .

Poprostu masz pecha :frowning:

Zainstaluj jeszcze Omegi i wtedy zobacz … moze cos to da ale nieobiecuje … .

A jak będę instalował te stery Omegi to muszę najpierw wykopać catalysty?

Tak , musisz je odisntalowac , pozniej przeczyscic rejestr po pozostalosciach (jezeli cos zostanie) i zainstalowac Omegi :wink:

Tylko podczas instalacji wyskoczy ci dwa razy ostrzezenie ze sterownikkii nieposiadaja certyfikatu , nacisnij zeby kontynuowac instalacje :wink:

A jak usuwać pozośtałości w rejestrze? Czy wystarczy, że przeskanuję rejestr jakimś programem np System Mechanic 6? Czy komp po zrsetowaniu włączy się bez żadnych sterowników?

programow do usuwania zbednych wpisow rejestrze jest duzo np. reg cleaner, CCleaner, jv16 power tools jak usuniesz stery i wyczyscisz rejestr to zrestartuj kompa i instaluj nowe stery

Uruchomi sie na sterownikach systemowych … takze niezdziw sie gdy wszystko bedzie zwalniac :smiley:

niewiem jakiego masz tego radka ale ja mam na rdzeniu 250mhz, a nie 200 :expressionless:

memory 260 (ddr 520) wiec chyab nie ma co narzekac!

radze troche doczytac!