Sapphire HD3850 512MB 256 AGP za wolna

Witam

Mam problem z grafiką. Posiadam P4 3Ghz ht; asus p4p800e ;2Gb ramu; 2x80Gb . 500w Tagan

Odpaliłem sobie 3dmarka05 by sprawdzi wydajnośc i wyskakuje mi 4500 pkt na ustawianiach normalnych 1024x768.

Sterowniki Catalyst 8.1

A wyczytałem w necie że powinno się mieści pomiędzy 10000-14000.

Co zrobic z tym fantem?

Pozdro

Tak, tylko teraz weź pod uwagę, iż masz lipny proc!

ja w rozdzielczości 1280*800 wyciągam ponad 5200 pkt a moja grafika jest gorsza z 2 razy od 3850. Niestety proc mocno ogranicza ale osobiście bym się tym wynikiem nie przejmował jeżeli ci wszystko chodzi dobrze.

Aż mi się wierzyć nie chcę że przez samego proca tyle można stracić.

Jak bym wiedział to bym nie kupował takiej grafy. Ale to na pewno będzie wina proca, a nie np. zasilania albo złych starów?

To co najlepszym wyjściem będzie ją sprzedać;/ ku*** nawet nie zdążyłem się nacieszyć;/

W ogóle zabytek kompa masz :stuck_out_tongue: . Nie oczekuj, że ci coś będzie płynnie szło na tak archaicznym procesorze… W grach P4 3GHz potrafił się zrównać, lub dać się pokonać przez AMD Semprona 3400+…

A jakbym podkręcił proca tak do 3,5 Ghz?

Podkręcanie Pentiumom 4 nic nie daje.

Wiem, ale musze poczekać do X58 i nowych proców intela. Mogę coś zrobić z tym czy nie?

Pozdro

Na kartę nie psiocz bo nie jest niczemu winna. Albo poczekasz do końca roku na nową platformę Intela albo teraz próboj coś poskładać.

Znalazłem coś bardzo ciekawego. CO na to powiecie?

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/ … nth-coming

Jak sprawdzić czy poprostu karta nie jest walnięta?

Wyniki coraz lepsze juz pomiedzy 4200 a 5800 w 3dmark05, aha i dlaczego taka duza roznica?

Pozdro

Taka jest prawda że w twoim zestawie procek jest wąskim gardem. Radek czeka na dane od procka i masz niski wynik. Jeden rdzeń i słaba wydajność p4 - maks osiągniesz przy GF 6800GT - przy lepszych kartach nie odczujesz poprawy. Jednak karty nie wyrzucaj bo obsługuje dx 10 i możesz sobie pograć w nowe gry…

tenczarny1 ,

twój proc to zabytek, więc nie licz na dobre osiągi kompa :wink:

i karta nie jest “walnięta”, wszystko z nią ok, tylko proc nie nadąża, po prostu jest takim “wąskim gardłem” :wink:

no i według mnei to poczekaj do grudnia/stycznia i wtedy kup nową platformę na AM3 (nie wiadomo jakie będą nowe procki AMD) lub pod Intela i7 :wink:

Jeżeli u mnie jest wąskim gardłem to dlaczego u tego gościa jest ok?

http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/ … nth-coming

I mam strzaszne wachania w wydajnosci raz jest lepiej a raz duzo gorzej;/

asrock 4core dual sata2 + e5200 + dobre chłodzenie + oc na 3,3GHz i masz 10k pktów w 3dmarku, sam do takiej modernizacji się przymierzam jak tylko ten procesor się pojawi w znośnych cenach. Szkoda mi sprzedawać karty, a płyta/proc/ram w razie czego idą do innego komputera tak więc jest jak jest.

Jeśli masz możliwość sprzedania całej platformy, to zrób tak i wymień na zupełnie nową na np. p31 albo p45 zależnie od budżetu.

Mariosti* , ale na twoją kartę było by mnóstwo kupców, bardzo możliwe, że jeszcze zostało by ci nieco kasy z karty, po sprzedaniu obecnej i kupieniu jej odpowiednika na pci-e…

Już uzyskuje 7100 pkt w 05, i jeszcze mam kilka pomysłów w zanadrzu;]

Nie patrz na 3D marki tylko na wydajność w grach. Z nimi to tak jak z kobitami raz mają chumor a raz nie :smiley:

Poleć jakieś testy w grach.