Sapphire HD3850 AGP 512MB i pytania

Witam.

Mam taki komputer:

AMD Athlon 64 3000+ [takt. 2007MHz], 2.5 GB RAM DDR-400 DIMM [KingStone][2x 1 GB i 1x 512 MB], MSI 6600 GT 128,

Abit AV8 3rd-Eye [AGPx4/x8] i myślę nad zakupem tej karty:

http://www.alsen.pl/index.php/product/none/104307

A moje pytania brzmią:

  1. Czy mój komputer obsłuży tą karte graficzną?

  2. Czy ta karta jest dobra? Bo słyszałem, że jest super, extra itd., ale wolałbym posłuchać opini specjalistów takich jak Wy :slight_smile:

I najmniej ważne pytanie :wink:

  • Czy pogram sobie w najnowsze gry bez problemów na minimum [Np. w NFS ProStreet i Crysis]

Edit:

Dodatkowe pytanie:

Jaki zasilacz potrzebny, jeśli już karta będzie działać :slight_smile:

Z góry dziękuje za pomoc.

  1. nie karta wymaga pci-e

  2. to middle-end do grania w średnio-niskich wystarczy

modernizacja komputera wymagana… zasilacz minimum mc 350 od modecoma

To ciekawe czemu napisali AGP :?

Na komputroniku jest to samo :?

Jest Radeon HD3850 w wersji na PCI-E i w wersji na AGP.

Nawet na zdjęciu widać że ta wersja ma złącze AGP.

nie oglądałem linka, rzeczywiście jest ale kompletnie nie opłacalny, cena waha się od 600-700zł zważywszy na wydajność za równo niej jak i platformy na której mogła by działać to nieopłacalny zakup, wolałbym radka x1950pro/xt.

… który kosztuje 500 zł. Chyba lepiej jest jednak dołożyć nieco, co?

pewnie lepiej się sprawdzi stary radek na starszej maszynie.

Tutaj się zgadzam i nie ma tak problemu ze sterownikami do niego . Do tej pory nie ma działających sterowników pod serie HD 2600 AGP ( oprócz dołączone z kartą ) to tutaj będzie tak samo

Na minimum to ja sobie gram na 7600GS i P4… więc jak chcesz tylko pograć możesz poszukać coś tańszego pod AGP (np. 7300GT )bo szczerze nie wiem czy się opłaca pchać w trochę już przestarzały sprzęt. Lepiej pomału zmieniać platformę.

Nie jest źle ma dużo ramu więc moim zdaniem jeszcze się opłaca w to inwestować . 600 zł to nie 1500 zł za cały sprzęt

Ale ma procek 1 rdzeniowy więc NFS PS czy TDU będzie się czasami przycinać czego na 2 rdzeniowym procku nie ma.

Ale ma sprzęt z DDR 1 więc może je za dość ładne pieniądze sprzedać + procek + karta + płyta + pieniądze na nową kartę którą miał kupić, spokojnie starczy mu na coś nowego.

Aha czyli jednak będzie działać ta wersja z AGP to miło :slight_smile:

Ramu jeszcze biore 512 do pełnych 3 GB :slight_smile:

Znalazłem na allegro.pl oferte:

http://allegro.pl/item321017641_powercolor_hd3850_dx_10_1_najszybsza_na_agp_gw_fv.html

I co patrze: Obsługa DX10.1 i OpenGL 2.0 itd. :slight_smile:

Hmm ja bym sobie kupił, ale nie wiem czy:

  • AGPx8 a AGP8x jest jakaś różnica? Czy to tylko błąd w pisowni?

Tak wiem, że to strata kasy jak na AGP bo złącze staroć no, ale jak mam szaleć to tylko na AGP :-x

Wiem, że marudze no ale cóż… czasami trzeba troche :slight_smile:

Edit: A co do procka to po zmianie biosu przy uruchamianiu pojawił sie obrazek obsługi procesorów AMD X2.

Hmmm… Czy to znaczy że moge go wrzucić do kompa? Czy to tylko taki obrazek “bo jest”. :slight_smile:

za ten sam ram można by uzyskać 300zł + jeszcze pozostałe komponenty to daje 500zł a za tyle wyrwie się 8800gs, za te pozostałe 600 które chce przeznaczyć na vge mozna zlapać x2 4200+, gigaszrota,asusa 690g i 2x1gb ddr 667/800, efekty będą znacznie lepsze - końcowe.

gościu sprzedawaj to co masz + dołóż to co zamierzasz zainwestować razem się uzbiera ponad kafel spokojnie…nie inwestuj w stara platformę w kontekście nowych gier - to się nie uda !!

DragonFly ,

Zastanów się bo możesz mieć lepszy sprzęt niż pakować się w to.

Ja np. wole zmiany i już szukam pieniędzy na nową płytę główną i procka. Bo P4 to wprost zal ^^ XD

Możliwe, ale jest problem bo nie moge sprzedać tego kompa :expressionless:

A tym bardziej nie moge zmienić płyty głównej :expressionless:

A czemu…? nie moge napisać :expressionless:

Ale też chodzi o koszty jeżeli ma płytę na S 939 to może kupić http://www.allegro.pl/item320798321_ath … 0mhz_.html

I do tego za 300 zł radka 2600XT http://www.allegro.pl/item319056980_sap … t_agp.html

s. 939 na jądrze toledo jest 2 rdzeniowy.

Do tego zasilacz Modecom MC-400ATX ok 130 zł

Dobra chłopaki dzięki za pomoc.

Już wiem co wybiore :slight_smile:

Temat można zamknąć.