Sapphire X1950GT256MB-problem z instalacją nowych catalystów

Witam,

Dostałem ostatnio tytułową grafikę (AGP). Przesiadłem się z 7600GS Palita. Dziwna sprawa, ponieważ karta działa poprawnie tylko na sterownikach z dołączonej płyty Catalyst 7.4. Jak chce zainstalowac np. Omegi na 7.10 to drivery niby się instalują, ale karta nie jest widoczna, tak jak by ich nie było. Jak instaluje Catalysty Ati 7.10 to niby się instalują, ale gry nie uruchamiają się…w Fifa 08 mam info “brak akceleratora grafiki” czy coś w tym stylu. Inne gry wywala błąd. Chcę zainstalowac wreszcie najnowsze Catalysty 7.11 i w ogóle nie chcą się zainstalowac. Zaraz po rozpakowaniu wywala puste okienko z “ok” a później znowu jakiś błąd i koniec. Próbowałem też sterowników do tego modelu karty ze strony Sapphira, ale ten sam objaw.

Komp staruszek, ale dobrze chodzi jeszcze, przynajmniej dobrze było na 7600GS…Barton 2.10GHz, 2GB Ramu, zasilacz 400Mhz Beer…reszta chyba mało istotna. Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

usuń wszystkie sterowniki , zainstaluj sterowniki do chipsetu a następnie najnowsze omegi lub catalisty (oczywiście każdy kolejny krok poprzedzaj restartem systemu).

Ja także w przyszłym tygodniu będę mieć prawdopodobnie swojego pierwszego radeona model HD 2600XT. Po 5 Geforcach ciężko się przestawić a ten temat jak wiele innych utwierdza mnie w przekonaniu że radeon=kłopoty z grami oraz sterownikami jak to właściwie jest?

Udało mi się rozwiązać problem…Zainstalowałem Omegi na 7.10…komputer uruchomił się ponownie jednak wyglądało tak jak by nic się nie zainstalowało. Wyszukałem brakujące sterowniki ręcznie i podałem lokalizację folderu z rozpakowanymi sterownikami Omegi. Dalej i dalej i w ten sposób sterowniki zaczeły działać…Tragedia, w Nividii wszystko ładnie automatem leci a tu człowiek musi kombinować. Pozdrawiam