Saser i blaster i cala spóła

Siema. jestem u kolegi instalowałem mu windowsXp i zapomiałem o firewwaluu i wdały sie saserry blastery i te inne jakos to usnąąłem i zobaczcie czy w logu nic jeszcze nie ma z góry dzieki…

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 15:36:20, on 2006-01-29

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\Program Files\Konnekt\konnekt.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\DOCUME~1\Rafter\USTAWI~1\Temp\Rar$EX0k.l00\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig] C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{F8575220-2E58-4979-AC71-BB0517C0CA78}: NameServer = 217.75.61.12 80.244.128.1

O23 - Service: Sunbelt Kerio Personal Firewall 4 (KPF4) - Sunbelt Software - C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

W logu czysto.

Radze zainstalować SP2.

Log jest czysty.

Zainstaluj SP2, oraz jakiegoś antywira - choćby darmowego avasta :!:

Fixujesz w HijackThis

AntyVira mu nie zainstaluje bo jest Kerio a stego co wiem jak nie daje sie po stronach z crackami czy xxx to i kerio wystarczy tak przeczytałem w jednym poscie Gutka2222. SP2 mu nie zainstaluje bo ma takiego kompa ze na SP2 byłaby masakra :stuck_out_tongue:

EDIT: Ja tez mam tylko Kerio te nowe i nie mam syfu wystaczy co tydzień skanować Panda On-line, miec ad-aware i ms antispyware.

Są różne szkoły zapewniania bezpieczeństwa komuterowi…

Ważne, żeby były skuteczne :spoko:

Dlatego ja postawiłem na samego firewalla skoro jest to samo co bym miał AV wiec…

No nie jest to samo :wink:

Dla przykładu - działasz schowany za routerem, który ma wbudowany firewall. Tak więc mija się z celem posiadanie jeszcze jednego, programowego.

Firewall jest po to, aby zapewnić Tobie bezpieczeństwo w sieci, ale posiada inne zastosowanie i funkcje. Poczytaj:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Firewall

Widać jak na dłoni, że ten rodzaj oprogramowania chroni Twój komputer przed dostępem doń niepowołanych osób, kontroluje przesyłanie danych i aplikacje które to czynią…

Antywirus z kolei:

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Antywirus

Zajmuje się zapobieganiem, wykrywaniem i zwalczaniem oprogramowania antywirusowego. Skanuje dysk w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i je usuwa, dodatkowo czuwa nad bezpieczeństwem poprzez skaner rezydentny. Są jeszcze aplikacje antyspyware.

Tak więc sam widzisz, że nie jest to to samo i nie wolno tak mówić :wink:

W zależności, co komu potrzebne i na co kładzie nacisk oraz skąd posiada połączenie z internetem - takie należy zastosować zabezpieczenie!

Przyjęło się i dzisiaj jest to niezbędne minimum, aby zabezpieczać komputer duetem firewall + antywirus ;]

Poczytaj przyklejone tematy w dziale Bezpieczeństwo , szczególnie zaś ten:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=