Sata w laptopie z instalacją na PC


(Muniek 14) #1

Witam. Otóż tak, wyjąłem dysk (sata Fujitsu 80gb) z laptopa (HP nx7400) włożyłem do PC i zainstalowałem na nim XP z SP2. Kiedy włożyłem ponownie dysk do laptopa z zainstalowanym już systemem, pojawia się problem, system nie startuje. Laptop się włącza normalnie ale nie przechodzi do ładowania systemu, tylko wciąż miga wiadoma kreska w górnym lewym rogu przed załadowaniem systemu.

Zainstalowałem system na tym dysku na PC, ponieważ laptop nie bootuje z cd-rom, posiada także hasło na biosie, więc nie wchodzi w grę przestawianie bootowania itp.

ps. z wyboru bootowania klawiszem (w tym przypadku) F9 także nie bootuje.

Co zrobić żeby na laptopie odpalić system?


(slawex1983) #2

Nie możesz zainstalować do końca Windowsa na innym komputerze, niż ma on później działać. System się nie odpala, bo nie ma podstawowych sterowników do chipsetu, procesora - w ogóle do wszystkiego.

Jeżeli nie możesz przestawić botowania w laptopie, to zrób podobnie jak próbowałeś tylko, że przerwij instalacje zaraz po pierwszym ponownym uruchomieniu komputera. Przełóż dysk do laptopa i na nim dokończ instalowanie Windows.


(Muniek 14) #3

Zrobiłem tak jak zalecałeś i niestety nic nie pomogło, nawet nie ładuje instalacji.

Spróbuje z jakimś live cd XP, choć wątpię czy zadziała skoro nie chce bootować.


(slawex1983) #4

Czy laptop ma ukrytą partycję ratunkową (z obrazem systemu)? Napisz dokładnie co widać na ekranie w momencie próby uruchomienia Windows. Czy instalując system na desktopie zainstalowałeś dodatkowe sterowniki SATA kontrolera laptopa?