Sata

Witam

Mam pytanie, czym te kontrolery SATA sie różnią??

sata12tc.jpg

sata29qb.jpg

Mam pewne przypuszczenie, że to pierwsze to zasilanie od dysku Sata a to drugie kabel do dysku Sata :slight_smile:

a nie odwrotnie??

jak wygldaja wejście SATA2??

Pierwsze to nie wiadomo co - może wtyczka do kontrolera SCSI.

Drugi typowa wtyczka kontrolera SATA.

Również mi sie tak wydaje. Zrestza te ze “złąmaną” końcówka sa stosownae chyba tylko u matroxa *u innych prducentow stsowane sa takie jak te na dole ale proste).

SATA 1 i 2 mają takie same kable sygnałowe.

Może to choć nie widziałem takowych - też SATA.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15460.html

czy SATA2 również posiada taką sama wtyczke jak SATA?? czy ktos może mi przedstawić Scren do wtyczki zasialania SATA

Sata I i II mają chyba taki sam kabel bo mam HDD Sata II podłączony do płyty z Sata I :slight_smile: To pierwsze możliwe że nie jest wtyczką od zasilania Sata ale taka mi pierwsza myśl przyszła do głowy :smiley:

czy jak płyta główna obsługuje

kontroler SATA to można podłączyć dysk SATA i SATA2??

hm… ta “złamana” wtyczka SATA ma swoja nazwe marketingowa >> jest to" Kabel kątowy SATA" a rys . 1 przedstawia prawdopodobnie zailanie do dysków sata

Przypiszczam, że tak aczkolwiek sam musze stosować zworkę do SATA 1 bo mam płyte na chipie Via który nie lubi Sata 2 :slight_smile: Ale w ogóle mi to nie przeszkadza bo wydajność ta sama :smiley: Przypuszczam, że się tak da :slight_smile:

Tak więc na 95 procent pierwszy rysunek to wtyczka zasilania dysków sata.

Drugi rysunek kątowa wtyczka sygnałowa sata - najczęściej są to wtyczki proste (kable sygnałowe 0.5 do 1.0 m).

Kable i wtyczki sygnałowe i zasilające(typowe sata i molex) do SATA 1 i 2 są takie same.

Generalnie wszystkie dyski SATA 2 powinny pracować jako SATA 1,ale tak nie jest, przykład niektórych chipów płyt VIA - tak więc trzeba dokładnie sprawdzać czy płyta przystosowana do dysków SATA 1 zobaczy i obsłuży dyski SATA 2.

http://www.tweak.pl/wpis_2869.php