SB Audigy SE - najlepsze sterowniki

Witam

Mam problem z dobraniem sterowników do tej karty. Nie działa mi mikrofon. Instalowałem już sterowniki dołączone z kartą na płycie i ściągałem jakieś z internetu, ale zmiana nic nie dała. Może miał ktoś podobny problem, ew. ktoś ma tą kartę i działa mu mikrofon. Poproszę o numerek wersji sterowników :]

Z góry dzięki, a ja w międzyczasie jeszcze jakieś ściągnę.

Wejdź w:

START -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Nagrywanie dźwięku” wybierz swoją kartę dźwiękową (Sound Blaster) -> przycisk “Głośność” -> suwaki maksymalnie do góry -> zakładka “Głos” -> w pozycji “Nagrywanie głosu” wybierz swoją kartę dźwiękową (Sound Blaster) -> przycisk “Głośność” -> suwaki maksymalnie do góry -> Zastosuj, Ok.

Kliknij dwukrotnie na niebiesko-białej ikonce głośniczka na pasku tray.

W pozycjach: Microphone i REC Microphone ustaw suwaki maksymalnie do góry.

Dzięki za szybką odpowiedź, ale tego już próbowałem na samym początku. Chociaż jeszcze z ciekawości przy tym pogrzebię, ale to później, bo w tej chwili nie mam zainstalowanych tych sterowników dołączonych z kartą i nie mam tej niebiesko-białej ikonki :]

Niestety nadal nie śmiga.

Zapomniałem dodać, że mikrofon teoretycznie działa, bo dało radę zrobić tak, żebym słyszał w słuchawkach swój głos odebrany przez mikrofon. Chociaż nie udało mi się tego powtórzyć, mimo że nie jest wyciszony i powinienem sam siebie słyszeć. W każdym razie działał, ale tylko w ten sposób, że słyszałem samego siebie - nie idzie nic nagrać, porozmawiać przez teamspeaka.

PS. Pytałem o sterowniki od razu, ponieważ pamiętam, że ludzie mieli podobne problemy. Np. mój znajomy miał problemy z mikrofonem pod Audigy2 i tez coś tam wiecznie montował przy sterownikach.