SB Live! 5.1 i kX Project - dźwięk działa... do czasu

Witam.

W dniu dzisiejszym po długim, długim czasie zdecydowałem się na “świeżą” instalację systemu. W ruch poszedł Windows XP Home Edition (w wersji OEM). Po instalacji systemu przyszedł czas na sterowniki, lecz niestety wysłużona, sześcioletnia płytka od Creative już po prostu odmawia współpracy. Wziąłem się więc za wyszukiwanie drivera audio w sieci, jednak bez widocznego skutku - niemal za każdym razem częstowany byłem komunikatem w stylu “nie znaleziono urządzenia odpowiadającego temu sterownikowi”. Natrafiłem na kx Project, który jeszcze podczas instalacji zaczął sypać dźwiękami i po prostu działał. Po instalacji poprosił o restart, którego też dokonałem. Ku mojemu zdziwieniu, pomimo widniejącej w systemowym trayu ikonki komputer żadnych dźwięków z siebie nie wydaje. Aplet “Dźwięki i urządzenia audio” w Panelu sterowania żadnych problemów nie wykazuje - wszystko wygląda tak, jakby było w porządku. A nie jest, bo choć mogę odpalić muzykę, filmy itp., to nic nie słyszę. Nie odnalazłem też żadnego wskaźnika, który mógłby wskazywać na wyciszenie.

Karta dźwiękowa to SB Live! 5.1 (SB0220 10k1 [a400]). Po każdej nowej instalacji kX dźwięk znów jest obecny, aż do restartu. Ja już straciłem wiarę we własne możliwości i dlatego zwracam się do was z prośbą o pomoc :wink: Co może być nie tak?

Pozdrawiam

Zainstaluj sobie program Device Doctor on wyszukuje sterowniki

Może spróbuj zainstalować oryginalne sterowniki Creative: http://support.creative.com/Products/Pr … nd+Blaster tylko najpierw odinstaluj poprzednie, zrestartuj komputer i wgraj te.

W menadżerze sterowników kxProject odznacz opcję “zamień tył z przodem”, albo - co jest zalecane w przypadku tych sterowników - przełącz wtyczkę jacka z zielonego do czarnego gniazda karty dźwiękowej (o ile używasz stereo, a nie jakiegoś surranda 5.1). Jest to uzasadnione tym, że rare channel ma oddzielny, lepszy konwerter DAC: Philips UDA1334.

Saracen: zacząłem od najprostszej rzeczy i wystarczyło wyłączyć zamianę, masakra jakaś :smiley:

Co do głośników: powiedzmy, że mam nietypową jednostkę (Auto-Lektor przystosowany do osób niewidomych) i głośniki są w obudowie.

Wielkie dzięki chłopaki.