Scan Disc co uruchomienie komputera

(Matuszm13) #1

Witam !

Mam ogromny problem z moim komputerem. Kiedy go uruchomię, za każdym razem(zaraz po ładowaniu Windowsa) uruchamia mi się ScanDisc dysku D :confused: Nieważne co zrobię, za każdym razem uruchamia mi się to skanowanie :confused:

Pomocy!!

PS Jeśli potrzeba wam więcej informacji, to postaram się je dostarczyć :stuck_out_tongue:

(Igloolody) #2

Kiedyś też mi się to działo i to na nowym dysku. Zrobiłem format dysku (pełny) i problem się usunął i do dzisiaj nic takiego już mi się mie wydarzyło. I pytanie: czy po skanowaniu dysku w raporcie jest informacja, że np. błędy zostały usunięte, czy też dysk zawiera uszkodzone klastry. Jaki to jest dysk: pojemność, model. Jaki masz system operacyjny? Jaki system zapisu plików: NTFS, FAT32? Sprawdź czy nie masz jakiś błędów czy bad sektorów na dysku, np. programem HD Tune.

(Binkiewicz) #3

Też tak miałem jak miałem wirusa.

Zrób skan tym http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=388&Avira+AntiVir+PersonalEdition+Classic+7+7.06.00.270 :stuck_out_tongue:

(Leon$) #4

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query D:

następnie

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk D: /f

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

:slight_smile:

(Matuszm13) #5

"System Windowsa nie znalazł żadnych problemów"

Mam zero uszkodzonych sektorów itp.

Powinno mi wypisać to co jest na dole, czy dobrze, że tak przeleciał??

(Leon$) #6

Tak miało być po restarcie zobaczysz czy sprawdzanie dalej się uruchamia na dusku D:

:slight_smile:

(Matuszm13) #7

Yeah... już się nie uruchamia xDD

Wielkie dzięki za wszystkie porady

Pozdrawiam