Scaning BIOS image in Hard Drive bład

Witam, mam problem otóż nie dawno kuzyn kupiłem kartę graficzna Ge Force 210, którą zakładał mi kumpel informatyk.

I gdy potem włączyłem kompa instalowałem stery i komp po instalce się w celu prawidłowego zainstalowania sterów zresetował się, i teraz gdy sie ponownie włączył ukazał się właśnie ten błąd, po czym się wyłączył i sam się włączył już bez tego błędu normalnie. Pomóżcie bo nie wiem o co to chodzi. Z góry dziękuję. :slight_smile: :slight_smile:

Microsoft Windows XP

Professional

Dodatek Service Pack 3

Komputer:

Intel®Core2 Duo CPU

E 6550 @ 2.33Ghz

2.33 GHz, 2,75GB RAM

Rozszerzenie adresu fizycznego

Przypuszczalnie masz (lub miałeś) utworzoną kopię BIOSu na twardym dysku. Niektóre BIOSy maja taką opcję (można ją wyłączyć!). Po znalezieniu nowego sprzętu (ta nowa karta graficzna) najwyraźniej BIOS uznał, że trzeba się “załadować” z owej kopii i to zrobił. Chyba nie masz już powodu do niepokoju, aczkolwiek warto (jeśli orientujesz się na zapisach BIOSu) sprawdzić, czy BIOS “widzi” Twoją kartę graficzną jako pierwszą podczas startu komputera i jeśli trzeba, tak to właśnie skonfigurować (Init Display First).

zbytnio się nie orientuję właśnie na tym, ale może pomożesz:)

Jeśli nie masz doświadczenia, odradzam. Trzeba “wejść” do BIOSu podczas startu komputera (klawisz Delete lub F2 albo inny - zależy od producenta BIOSu). W pierwszym oknie BIOSu wybrać (podświetlić) pozycję Advanced BIOS Features (znowu nazwa zależna od producenta), otworzyć ją (Enter) i poszukać pozycji Init Display First (lub podobnie brzmiącej), podświetlić, nacisnąć Enter i zorientować się w Pomocy po prawej, jaki skrót dotyczy Twojej karty graficznej. Odpowiedni skrót wybrać w tej pozycji i wyjść z BIOSu, potwierdzając dokonane zmiany (najczęściej) klawiszem F10. Restart komputera.

Jeśli masz, jak piszesz, kumpla informatyka, podeprzyj się raczej jego pomocą.

no mam ale on jak by zaczął sprawdzać to by musiał do siebie wziąć do domu i przetrzymał by mi go ze 2 tygodnie tak jak teraz jak kartę mi zmieniał, a ja niestety nie chce tyle czekać, może kiedyś będzie u mnie to popatrzy. Dobra to dzięki za pomoc:))

joki252 ,

To za przeproszeniem d… a nie informatyk. :slight_smile: Zmiana karty, jak i to co masz Ty do zrobienia wykonuje się na miejscu, od ręki.

Przynajmniej ja tak robię. :wink:

heh no podobno studia zrobił:)

Jemu się nigdy nie spieszy, a wiesz od rodziny kasy nie bierze to tym bardziej

Dodane 22.01.2011 (So) 21:10

A jeszcze jedno nie wiecie dlaczego mi pokazuje ilość ramu 2.75GB a ja mam 4Gb ??