Scanowanie dysku

:frowning: Witam.Czy w Win XP jest gdzieś możliwość uruchamiania programu ScanDisc.W narzędziach jest defragmentacja ,ale skanowania nie mogę znaleźć.Poprzednio scanowanie uruchamiało mi się automatycznie po nieprawidłowym wyłączeniu kompa.Poprzednio też skorzystałem z rady “cosik-ktosika”- 7listopada br.,bo scanowanie uruchamiało mi się przy każdorazowym logowaniu i teraz nie mam wcale .Pozdrawiam.Czesterw :smiley:

Mój komputer -> prawoklik na dysku twardym -> Właściwości -> zakładka “Narzędzia” -> w pozycji “Sprawdzanie błędów” kliknij na “Sprawdź” -> Rozpocznij.

Seba,coś nie tak.PK na dysk i dalej właściwości daje:

ogólne,

aktualizacje automat.

przywracanie systemu,

zdalny,

nazwa komp.

sprzęt.

Nie widzę tutaj narzędzi,ani w każdym wymienionym po otwarciu.Mam Win XP HE.Może w moim jest inaczej.Dziękuję Ci za zainteresowanie i proszę o pomoc.Gdzie to jest? :-x Czesterw

czesterw , prawym przyciskiem myszy kliknij na dysk, z menu kontekstowego klik na Właściwości. Potem zakładka Narzędzia i klik na Sprawdź->Rozpocznij.

44868672fi2.png

Takie okno powinno sie pokazać, system XP HE.

Seba i Olcia.Dziękuję bardzo.Znalazłem.Szukałem we właściwościach Mój komp.a nie we właściwościach poszczególnych partycji.Pozdrawiam.czesterw :smiley: :smiley: