Schemat podłaczenia przycisku power MA770T-UD3P

(Kruszonxp) #1

Witam mam problem wydaje mi sie ze mam zle podłączone kable od włącznika komputera. z obudowy mam takie kable "HDD,Power,+,- " Ale na płycie głównej nie mam nigdzie opisane co gdzie. Płyta to MA770T-UD3P AMD.

Moze ma ktoś z was jakiś schemat jak podłączyć te kable to tej płyty ?

(Cedar) #2

Instrukcję obsługi myszy zjadły? :wink: Stronę producenta płyty odwiedziłeś?

Są jej 4 wersje: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb ... oad/manual i nawet po polsku instrukcja jest dostępna. Tobie się czytać tej instrukcji nie chce, a nam tym bardziej :wink:

(Kruszonxp) #3

Instrukcje możliwe ze zjadły myszki bo nie mam :stuck_out_tongue: nie pomyślałem o stronie.. Dzięki

A i jeszcze jedno pytanko... czy jak podłącze np przycisk Power złymi biegunami nic sie nie stanie ? bo na wtyczkach nie mam oznaczeń + -

(marcin82) #4

W większości przypadków kabelek czerwony to "plus" czarny to "masa" - gleba :slight_smile:

(freedom) #5

Z tym, że Power i Reset możesz podłączać dowolnie, to ma tylko zewrzeć obwód, więc nie ma różnicy (to tak jakbyś się zastanawiał którą stroną włożyć zworkę :wink:) . Natomiast ogólnie masa oznaczana jest jednym kolorem (np. czarny, ja mam akurat biały) we wszystkich przewodach, a + różnymi.