Ściąganie mi się zatrzymuje

Mam problem nie wiem czy z internetem czy może z firefoxem czy z komputerem. Mam internet z Netii na pół z sąsiadem, jestem podłączony do rutera przewodowo. Zawsze ładnie wszystko się ściągało, wysyłało itp

Teraz jest problem, bo zatrzymuje mi się ściąganie plików.

I wysyłanie kiepskie - kiedyś jak wysyłałem coś na chomika to miałem prędkości 100-120 kB/s, teraz raz jest 100 a raz 1-20.

Z czym jest problem?

Wczoraj wieczorem wyskoczył mi też komunikat “Konflikt adresów IP”.

Ping:

Pakiety: Wysłane=238, Odebrane=207, Utracone=31 (straty=13%)

Szacunkowy czas błądzenia pakietów:

min=26ms, max=218ms, czas średni=54ms

To oznaka, że i sąsiad i Ty otrzymaliście od routera ten sam adres IP. Wówczas można wejść w Panel sterowania - Połączenia sieciowe (w Windows XP) albo w Centrum Sieci i udostępniania - Zmień ustawienia karty sieciowej (w Windows Vista/7), kliknąć prawym przyciskiem myszy na kartę sieciową - wybrać Diagnozuj/Napraw. Można też ustawić sobie statyczny adres IP z “wyższej półki”, którego przypisanie przez automat wydaje się raczej mało realne. Np. jeżeli obecnie otrzymujesz adres 10.0.1.2, to można sobie ustawić 10.0.1.20, jeżeli komunikat o konflikcie adresów często się pojawia.

Co do problemów, proponuję kontakt z sąsiadem, a później ze wsparciem technicznym Netii.