Ściąganie plików z netu


(Smoczus5) #1

Cześć mam pytanie. Czy ściąganie plików filmowych lub muzycznych jako kopie zapasowe posiadanych oryginałów programami p2p jest nielegalne? Bo niby ściągam dla własnego użytku, ale jednak udostepniając innym. Jak ktoś ma pojęcie niech się podzieli wiedzą. A może istnieją programy do ściągania takich plików nie przez p2p ale bezpośrednio( nie wiem czy dobrze to wyraziłam, nie znam się za bardzo na tym)


(Mireczek) #2

(system) #3

Dobby

Przecież to totalna głupota :x Jeśli rzeczywiście ma to być kopia zapasowa to sobie to zripuj jakimś programem, a nie baw się w p2p.


(Grzegorzklukowski) #4

Cześć.

Tak jak napisałeś ściąganie jest legalne(DOTYCZY MUZYKI I FILMóW , NIGDY PROGRAMóW ) a udostępnianie plików jest nielegalne (za wyjątkiem najbliższych znajomych i rodziny). Dlatego też łamiesz prawo (chociaż są rożne interpretacje).

Niestety sieci p2p są tak zbudowane aby zmusić użytkownika do udostępnienia plików znajdujących się na twoim kompie (nie udostępniasz, nie pobierasz).

Jeżeli posiadasz legalne oprogramowanie to w przypadku kontroli możesz wyjść z opresji cało w przeciwnym wypadku będzie ciężko się wytłumaczyć.

Pozdrawiam

Aquarius30


(L.B.G.) #5

Możesz też ściągnąć z jakiś serwerów ftp , wtedy nikomu nie będziesz udostępniał.


(squeet) #6

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif