Ściąganie w operze

witam

mam problem ze ściąganiem plikow przez opere

konkretnie - “nie dziala” opcja “wznów” - znaczy sie działa… ale pobieranie startuje od nowa :frowning:

dzieje sie tak przy pobieraniu skadkolwiek, w tym z serwerow na ktorych zawsze mozna bylo tak robic, wiec nie mowcie mi ze serwer pewnie nie obsluguje wznawiania pobierania (czy jak to sie tam zwie :wink: )

co począć??

P.S. jesli pomoc moze tylko reinstall opery to jak zachowac swoje ustawienia typu zakładki, hasła, paski narzedzi, ustawienia?

za pomoc thx

wydaje mi sie ze jak przeinstalujesz opere to wszystkie te ustawienia zostana… 8)

Pod warunkiem ze nie usuniesz katalogu:

C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Opera

Ale wtedy nie ma mowy o reinstalacji i nic się nie poprawi :roll:

Wszytsko co ci potrzebne z importuj do plików(jagbyś miał probemy pisz)

Usuwasz całkowice Operę:

-Deinstalujesz

-Uswuasz katalogi:

C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Opera

C:\Program Files\Opera

-Przeczysczas rejestr(jak nie wiesz jakim programem pisz)

to sie biore za reinstall… chociaz mialem nadzieje na mniej drastyczny sposob naprawy…

mysle ze sobie poradze :slight_smile: jak skoncze to napisze czy juz jest ok :slight_smile:

EDIT: jednak nie:( jak wyeksportowac do plikow wymienione wyzej ustawienia (mam win98 - folder “dane aplikacji” u mnei nie istnieje:P)

A więc masz opcję wyszukaj wpisz frazę “Opera” i usuń katalogi jakie znajdzie.

Jagbyś miał dylemat czy usunąc wklej screena :slight_smile:

zrobilem tak…

skopiowalem folder “profile” na zapas :slight_smile:

odinstalowalem opere przez “dodaj/usun programy”

o dziwo!! :o zostalo po niej 90MB śmiecia… oczywiscie koszyk :slight_smile:

jv16 power tools… czyszczenie rejestru + usuniecie wpisu opery z dzialu “programy”

instalacja nowej opery… skopiowanie folderu “profile” spowrotem

efekt: mozna juz wznawiac pobieranie

ustawienia poszly sie *** (odbywać ze sobą stosunek)

no nic - biore sie za ustawianie :frowning: (ale sprobuje jeszcze przywrócic te 90MB z koszyka :twisted: )

EDIT: po przywroceniu zawartosci kosza:

jezyk zmienil sie na angielski :o haslo do tego forum (ktore juz zdazylem zapisac) poszlo sie *** (patrz 4 linijki wyżej pomijając tą pustą :stuck_out_tongue: )

tak wiec usuwam jeszcze raz wszystko do zera :twisted: i stawiam nową w pełni świerzą opere :slight_smile:

dzieki za pomoc :slight_smile: ew. prosze o poinformowanie mnie co zrobilem zle ze mi ustawienia nie zostaly :slight_smile: (mimo ze to juz nei robi zadnej roznicy)

Napisałem zebyś je wyeksportował do pliku :slight_smile:

A czy wszytsko jest w porządku czy dalej coś kuleje 8)

zakładki zaimportowalem z zachowanego folderu “profile”

hasła, ustawienia - poszly na spacer

wznawianie - juz chodzi (niechby sprobowalo nie chodzic :slight_smile: )

w chwili obecnej juz wszystko jest lux - ustawilem wszystko tak jak ma byc, wznawianie chodzi, odpalam sciagnaie i ide spac :slight_smile: papa