Ściemiony obraz podczas oglądania filmów

(Derelion) #1

Witam

Mój problem polega na tym, że ogólnie jak pracuję pod Windowsem to wszystkie kolory itp. są wyświetlane bardzo dobrze. Dopiero kiedy zaczynam ogladać Jakiś film to obraz w tym filmie, tzn. kolory są bardzo przyciemnione. Czy to wina kodeka czy czegoś innego?

Prosze o pomoc i pozdrawiam

(Asterisk) #2

Jaka karta graficzna i monitor ?

Jaki obszar ekranu i częstotliwość

odświeżania monitora ?

(Derelion) #3

Karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5500 256 MB RAM

Wielkość (cale) monitra: 15'

Roździelczość: 1152 x 864 Odświeżanie: 75Hz

Nawet przy mniejszej roździelczości, np. 1024 x 768 i odświeżaniu 85Hz jest to samo. Kiedyś przypadkowo zainstalowałem jakiegoś kodeka. W sumie program sam go sobie z sieci pobrał i wszystko było ok. Teraz jednak nie wiem co zrobić aby było naprawdę ok.

(Redkolor 76) #4

Prawy przycisk myszy na pulpicie>Ekran NVIDIA>Właściwości ekranu > Ustawienia kolorów > "zastosuj ustawienia koloru tak aby objęły" > (NAKŁADKĘ). Tu możesz wyregulować jasność i kontrast nakładki video.

(ak6) #5

Jeśli poprzednie porady nie pomogły to spróbuj tak:

1. Odinstaluj wszystkie kodeki jakiekolwiek instalowałeś (te z Dodaj/Usuń programy i te których tam nie ma, a są tylko w menu PROGRAMY) !!

2. Zainstaluj kodek KAZA LITE MEGA CODECK PACK zaznaczając wszystkie kodeki i programy - WSZYSTKO !!

3. Odinstaluj KAZA LITE MEGA CODEC PACK

dlaczego tak ??

Kaza Codec ma dobry instalator i jeszcze lepszy deinstalator. Instalując wszystko co można nadgrywasz kodeki wcześniej instalowane przez ciebie w najróżniejszy sposób i z najróżniejszymi programami, odtwarzaczami itp.

Jeżeli następnie odinstalujesz KAZE CODEC usuniesz większość śmieci !!

A dopiero zainstaluj K-Lite Codec Pack 2.77 FULL.

Nie zaszkodzi przeczyścić rejestry przed instalowaniem nowych codeców

(Jbaron) #6

Jeśli wcześniejsze porady jednak nie pomogły to spróbuj zainstalować starsze stery do nvidii, zdarza się że najnowsze mają jakieś błędy.