Ściemiony obraz podczas oglądania filmów

Witam

Mój problem polega na tym, że ogólnie jak pracuję pod Windowsem to wszystkie kolory itp. są wyświetlane bardzo dobrze. Dopiero kiedy zaczynam ogladać Jakiś film to obraz w tym filmie, tzn. kolory są bardzo przyciemnione. Czy to wina kodeka czy czegoś innego?

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Jaka karta graficzna i monitor ?

Jaki obszar ekranu i częstotliwość

odświeżania monitora ?

Karta graficzna: NVIDIA GeForce FX 5500 256 MB RAM

Wielkość (cale) monitra: 15’

Roździelczość: 1152 x 864 Odświeżanie: 75Hz

Nawet przy mniejszej roździelczości, np. 1024 x 768 i odświeżaniu 85Hz jest to samo. Kiedyś przypadkowo zainstalowałem jakiegoś kodeka. W sumie program sam go sobie z sieci pobrał i wszystko było ok. Teraz jednak nie wiem co zrobić aby było naprawdę ok.

Prawy przycisk myszy na pulpicie>Ekran NVIDIA>Właściwości ekranu > Ustawienia kolorów > “zastosuj ustawienia koloru tak aby objęły” > (NAKŁADKĘ). Tu możesz wyregulować jasność i kontrast nakładki video.

Jeśli poprzednie porady nie pomogły to spróbuj tak:

  1. Odinstaluj wszystkie kodeki jakiekolwiek instalowałeś (te z Dodaj/Usuń programy i te których tam nie ma, a są tylko w menu PROGRAMY) !!

  2. Zainstaluj kodek KAZA LITE MEGA CODECK PACK zaznaczając wszystkie kodeki i programy - WSZYSTKO !!

  3. Odinstaluj KAZA LITE MEGA CODEC PACK

dlaczego tak ??

Kaza Codec ma dobry instalator i jeszcze lepszy deinstalator. Instalując wszystko co można nadgrywasz kodeki wcześniej instalowane przez ciebie w najróżniejszy sposób i z najróżniejszymi programami, odtwarzaczami itp.

Jeżeli następnie odinstalujesz KAZE CODEC usuniesz większość śmieci !!

A dopiero zainstaluj K-Lite Codec Pack 2.77 FULL.

Nie zaszkodzi przeczyścić rejestry przed instalowaniem nowych codeców

Jeśli wcześniejsze porady jednak nie pomogły to spróbuj zainstalować starsze stery do nvidii, zdarza się że najnowsze mają jakieś błędy.