Screen Shot np. codziennie o określonej porze

Sam nie wiedziałem do jakiego działu to dać, uznałem, że ten będzie najlepszy.

Otóż chciałbym ustawić, aby Screen Shot (zrzut ekranu) robił się co jakis określony czas i zapisywał do danego katalogu. Zna ktoś program, który by do tego celu posłużył?

IrfanView ma taką opcję - możesz ustawić co ile (czas w sekundach) ma być robiony screen, ustawiasz zapis do pliku - określasz nazwę plików i folder, w którym mają być zapisywane zrzuty

Nie za bardzo mi to odpowiada. Chciałbym np. aby program uruchamiał się wraz z systemem i codziennie np. o 15:00 wykonywał zrzut ekranu i zapisywał do podanego przeze mnie folderu. W Irfan View nie mogę tak zrobić.

MySpy. Płatny - ale tylko dychę. Poszukaj w googlach myspy

Złączono Posta : 05.10.2006 (Czw) 7:02

http://myspy.sciagasz.pl/?gclid=CJjNgYa … Qgod72ZaLQ

a ja już go ściągłem i zainstalowałem a niewiem gdzie zapisuje te zrzuty :oops: szukam i niemogę znajśc.aha program ustawiłem na ukryty i niemogę go otworzyć co jest?

Możesz też zaobaczyć program Perfect Keylogger - też płatny, ale dobry

Po co kupować programy, kiedy to samo można wykonać przy pomocy darmowych.

Potrzebny nam będzie IrfanView i KM Wakeup.

Instalujemy programy, w opcjach KM Wakeup ustawiamy uruchamianie ze startem systemu. Następnie tworzymy nową listę alarmów i dodajemy alarm. Wybieramy:

  1. Częstotliwość -> Codziennie

  2. Czas -> wiadomo - godzinę o której chcemy mieć robiony screen

  3. Typ -> Budzenie

  4. Akcja -> Zaznaczamy opcję Program i w polu wyboru programu wpisujemy

C:\IrfanView\i_view32.exe /capture=0 /convert=c:\screen\capture_$U(%d.%m.%Y_%H-%M-%S).jpg

(oczywiście podałem przykładową ścieżkę do programu zakładając, że instalujemy go na dysku C w folderze IrfanView)

  1. Zaznaczamy opcję “Aktywny” i klikamy OK.

Teraz zapisujemy listę alarmów.

Od tego momentu program będzie robił zrzut ekranu codziennie o określonej godzinie i zapisywał go jako plik *.jpg w folderze *C:\screen* - przykładowa nazwa pliku przy w/w ustawieniu: capture_05.10.2006_19-27-30.jpg.

I najważniejsze, proces robienia screena odbywa się w tle bez otwierania IrfanView.

Więcej o opcjach funkcji capture i convert w IrfanView znajdziesz w pomocy do tego programu.

lanlin -wielkie dzięki. :slight_smile: