Scribus - nie można zapisać wprowadzonych danych

Witam.

Szukałem programu do tworzenia aktywnych formularzy PDF. Znalazłem Scribus. Program łatwy w obsłudze w zupełności zaspakajający moje wymagania. Problem pojawił się, gdy formularz zapisuje jako plik PDF. Otóż na komputerze na którym formularz został stworzony wszystko działa jak należy - mam tu na myśli to o czym pisałem w tytule, a więc wypełniony formularz mogę zapisać zmiany z wprowadzonymi przeze mnie danymi. Nie ma jednak takiej możliwości, gdy formularz jest odpalony na innym komputerze. Wówczas jest komunikat: “Nie można zapisać danych wprowadzonych do tego formularza. Aby zachować kopię do własnego użytku, proszę wydrukować gotowy formularz”.

Wiem że jest to kwestia praw jakie autor nadaje tworzonemu dokumentowi tylko problem polega na tym że przejrzałem wszystkie opcje w Scribus, poszperałem w google i nigdzie nie widzę takiej opcji, żeby wygenerowany aktywny formularz PDF był nie tylko do wypełniania ale również do zachowania zmian - co najważniejsze działąc na innych komputerach.

Bardzo proszę o pomoc!

Powinieneś mieć opcję przy exporcie, albo przy zapisz jako.

Opcje są takie

ogólne -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d9 … cb8c8.html

bezpieczeństwo -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b6 … e6120.html

Wydawałoby się że odpowiedzialna za to jest funkcja: “Dozwolona zmiana dokumentu”, ale nic to nie daje. Plik nie pozwala się zapisać na innych komputerach.