Se k750i 3x16h czy nie?

witam dzisiaj zakupilem se k750i i na którymś z forum wyczytałem że nowy tel powinno sie ładowac 3x16 h. jets sens to robić? dzieki za pomoc z góry. pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Nowym telefonie powinny się sformatowac baterię . Czyli rozładowac telefon aż się wyłączy i następnie naładowac i tak 3 raz. Czyli to mam sens .

ale slyszalem od użytkownika tego tel że jest to inny rodzaj baterii której do końca nie powinno sie rozladowywać.

Mam ten telefon od 15 michów bateria nie ma u mnie lekkiego życia(mp3, gry), ale cały czas trzyma jak nowa. Śmiało możesz pominąć rozładowywanie baterii bo to i tak nie ma znaczenia na jej pojemność.

RADZĘ CI TEGO NIE ROBIC!

Wyczytałam kiedyś coś takiego na jakimś forum i wątek tenże często się powtarza:

Mi ten fon trzyma do 3 dnijeśli zrobie około 4-5 zdjęć dziennie około 10 min muzyki na max głośność po 5 SMS i około 5 min rozmów na dzień.

To chyba słaby wynik. Myślicie że dlatego że baterie rozładowywałem do samego końca???

Myśle ze tak.

Ile czasu juz masz tego koma ?

Bo z czasem i ladowaniem, ta bateriia sie rozkreca i zwieksza swoja pojemnosc…

Baterii polimerowych jak i jonowych NIE FORMATUJEMY ! bo je łatwo uszkodzić w ten sposob…

Ładować według swojego uznania.

Nawet znajomy pisał meil@ do SE i odpisali ze tych baterii sie nie formatuje ! (znalazł bym tego meil@ ale nie wiem juz gdzie on jest dokaldnie ale był cytowany na SE center)

Bedziesz miec bateriie przy 1%-5% to ją ładuj na maxa i tak zawsze :slight_smile:

pozdro

P.S

Ja mojej baterii nie formatowalem i przy robieniu kilku zdje cdziennie, sluchaniu mp3 palyera zadziej ale zdaza sie po 5\10min - i przy bardzo dlugich rozmowach, kilksa SMS bateria trzyma mi w nim 8\9 dni !

telefon mam prawie 2 tygodnie, ale skoro już formatowałem to już praktycznie po baterii? Najlepiej było by kupić nową?

kiedy telefon wyłączy sie samoczynnie z powodu rozładowania baterii to nastepuje to w momęcie kiedy bateria jest zbyt słaba a nie tak jak niektórzy przypuszczaja całkowicie rozładowana do zera , bateria ma wtedy napięcie około 1 volta , jednak pozostawienie w takim stanie baterii przez kilka dni spowoduje całkowite jej rozładowanie nawet wtedy kiedy tel. jest wyłączony , baterie litowo-jonowe należy uformować/ sformatować (nie wiem które określenie jest prawidłowe) gdyż baterie te posiadają “efekt pamięci” natomiast baterie litowo-polimerowe nie posiadają efektu pamięci co nie znaczy że nie należy ich uformować , formowanie takiej baterii nie zaszkodzi , natomiast w przeciwienstwie do baterii litowo-jonowej, całkowite (do zera) rozładowanie się bateri litowo-polimerowej może (nie musi) spowodować jej uszkodzenie , baterie litowo-polimerowe nie posiadają “efektu pamięci” i bez szkody dla baterii można ją doładowywać w każdej chwili nie czekając nawet na jej rozładowanie czy pełne naładowanie. A to ile komu trzyma sprawna bateria to w głównej mierze uzależnione jest od używania telefonu , jednym którzy używają tela sporadycznie wytrzymie tydzień , innym którzy wyślą z 5 sms i krótko z 5 rozmów wykonają (dziennie) bateria wytrzyma z 3 dni a jeszcze innym którzy telefona z “ręki nie wypuszczają” to już po 3-5 godzin bateria do ładowania. Jak oszczędzać baterie? wyłaczony bluetooth/podczerwień kiedy nie używane , jak najkrótszy czas wygaszacza i podświetlania , nie stosować animowanych tapet/wygaszaczy a skutecznie przedłuży to działanie baterii.

dzięki za pomoc

Mi babka powiedziała w Erze ze mozna ale nie trzeba (ja to zrobilem i bateria trzyma super) mimo ze mam bateria Litowo-Polimerowa :slight_smile: bo są modele k750i ze litowo-jonową