SE K750i czy Nokia 6630?

Ja też polecam k750i

No ja tam słowa o klawiaturze nie widzę, w tym artykule :roll:

no wiesz nowy użytkownik może przypadkiem urwać joy’a…, a poza tym jak napisał LazzaR jak ktoś już jest bardzo przewrażliwony to może sobie zainstalować antywirusa.

Tak, a niby czemu nie potrzebuje? Bo ty tak twierdzisz? Może ktoś akurat by z tego korzystał.

Tylko, że aparatem bawi się na początku korzystania z telefonu, a potem jest to żadko kiedy używany gadżet.

moim zdaniem najlepsza jest k750 jak na tą cene , symbian czy ja komórka jest do bawienia się programami :lol: grac na komórce :lol: jak dzieci :mrgreen: K 750 mam już za 600 zł bez zimlocka nówka :slight_smile: ze sklepu :slight_smile:

a i jeszcze jedno fajny kolcek z tej noki :mrgreen: jak mam kupowac nokie to tylko seria N bo reszta to lipa 8)

Z tego co zauważyłem to dział tele powinen zostać podzielony na podziały ,telefony z systemami i bez, co chwila ktoś pyta o tele który lepszy ,czy ten czy tamtem , tyle tylko że ten “ktoś” zanim zada pytanie powinien sprawdzić specyfikacje telefonu , czy mu jest potrzebny “systemowiec” czy “normalny” telefon , jeżeli tel ma służyć jedynie jako telefon to nie ma sensu pchać się w tele z systemami , co najmniej 8 lat używałem telefonów bez systemu , ostatnio mnie coś “napadło” i kupiłem telefon na symbianie , teraz doszłem do wniosku że już zawsze bede kupował tele z systemem , w jednym urządzeniu mam prawie wszystko , radio , mp3, aparat,kamere, dyktafon z możliwością nagrywania rozmów telefonicznych , nawigacje, i wiele innych ciekawych programów , nawet jeżeli któraś z w/w funkcji jest sporadycznie przydatna to nie żałuje że kupiłem tela z systemem więc bez zastanowienia polecam 6630.

jezeli twierdzisz, ze telefon nie jest do zabawy, to moze Nokia 6310i? bateria trzyma do 17 dni.

wymiary N6630: 110mmx60mmx21mm

wymiary SE-k750i: 100mmx46mmx20,5mm

Rzeczywiscie - straszna roznica… 6630 jest 4x wieksza! a SE750i jest prawie jak V3 xD

spoko, tyle ze n70 jest nastepca 6630 :stuck_out_tongue_winking_eye: calkiem inna generacja telefonow xD zarowno telefony z serii N jaki i 6600/6630/6670 sa smartfonami.

Moge dodac, ze czytalem artykul, w ktorym bylo napisane, ze najnowsze SE beda mialy Symbiana - dziwne?

już mają i to od dawna i wcale nie za nowego symbiana

http://www.plusgsm.pl/telefony/sony_ericsson/p800/

http://www.plusgsm.pl/telefony/sony_ericsson/p900/

http://www.plusgsm.pl/telefony/sony_ericsson/p990i/

Symbiana ma jeszcze jeden, albo dwa.

SE K750i bez dwóch zdań

wiem, ale mialem na mysli serie “K” i “W” z SE :stuck_out_tongue_winking_eye: sorry za niezrozumienie :stuck_out_tongue_winking_eye:

moze napiszesz w jednym wielokrotnie zlozonym zdaniu, dlaczego?

gdybym byl moderatorem, to usuwalbym takie posty…

Człowieku!! oczywiście że nokie 6630 :slight_smile: :slight_smile: już sam symbian daje ogromną przewagę nad Sony :smiley:

Aktulanie używam K750i

Ostatnio miałem okazje zakupić 6630 za 400zł z kartą pamięcie 256mb.

Postanowiłem że zostane przy k750i z kilku względów, między innym tym że telefon jest elegncki (kwestia gustu).

Pod JAVE pisze sie coraz wiecej programów ktore dorownują symbianowi, co prawda są “gorszej” jakości, ale są. Nie spotkałem symbiana który by miał jakiś program ktorego ja bym nie mógł miec na moim k750i

Jeśli ktoś ma koma do grania to polecam N-GAGE.

Ja mam koma do dzwonienia i SMS, czasem korzystam z MP3 i aparatu wtedy kiedy potrzebuje a nie mam cyfrówki (bo z cyfrowka wszedzie nie chodze a z komem tak)

k750i ma napewno lepszy dzwięk na słuchawkach ;), np. ja sobie zakupilem EP 630 + stery z w810i i soft z w800i spaczowany - korektor dzwieku jest bardzo dobry, pełen wypas - praktycznie jest tyle paczów do tego fona, ktore odpowiadają symbianowi !

Wybór należy do ciebie, ja bym brał k750i zdecydowanie.

pozdro

kilka przykładów:

  • czy połączysz stwoim k750i odbiornik GPS i zainstalujesz w nim TOM TOM’a?

  • zainstalujesz program do automatycznego odrzucania niechcianych rozmów i sms,

  • kalkulator naukowy z możliwością rysowania wykresów funkcji,

  • program do oglądania pełnometrażowych filmów DivX z napisami i na pełnym erkanie?

  • alternatywny, lepszej jakości odtwarzacz muzyki

można wymieniac w nieskończoność…

oczywiscie, ze ma lepszy, bo Nokia daje w komplecie sluchawki za 20zl, a SE daje za 50zl sluchawki douszne.

Tego nie mozna porownywac, poniewaz nie zalezy od telefony, tylko od sluchawek - jezeli podlaczysz (z przejsciowka) te same sluchawki, co masz w SE, to nie ma roznicy. Klienci sa oszukiwani pod tym wzgledem.

Gdybym szukal pozadnych sluchawek to wybralbym takie + oryginalny adapter - efekt nieziemski!

zaden patch nie dorowna symbianowi :confused:

pozlacana rzecz nie dorowna zlotej rzeczy :]

  • połącze z GPS

  • oczywiście

  • już kilka razy używałem go na macie :wink: na moim k750i

  • może nie DivX, tylko mp4 na pełnym ekranie z napisami

  • odtwarzacz ktory jest już w w800i z akustyką z w810i - cacuszko

Co do LazzeR:

Do k750i dają gorsze, HPM 61 za 20zł a nie HPM 70 ktore orginalnie kosztują około 100zł a nie 50zł tanie podróby z allegro.

A o efektach nie ziemskich nie muszisz mi pisać bo sam mam CreAtivy EP 630 z pożądnym adaptrekiem ;-), ktore doruwnują CX 300 :slight_smile:

Popristu daje takie możliwosc ktorych nie mozna uzsykac w Javie :wink: typu czarna lista, odrzucanie rozmo i duzo duzo innych o ktrych wpomniał karolzet i nie tylko :wink:

no tak - a co to ma do telefonu? Kupujesz sluchawki, czyli cos co jest dodatkiem do telofonu, i juz roznicy nie masz o.O

no to juz jest zabawa w kompresje - na symbianie prawie kazdy plik video odtworzysz…

co wg Ciebie znaczy czarna lista?

gierki z n-gage link sa cudne :]

zwlaszcza takie PathwayToGlory.jpg

tak, pisze sie pod tym jezykiem troche aplikacji, ale sa pod konkretne modele telefonow (wyswietlacze), a na symbianie masz standard.

nie masz tez takiego programiku pod java jak N-Private, nim mozesz np. zablokowac dostep do SMS poprzez haslo.

125.Telecom.N.Private.v1.02.gif

albo “SimWatcher” - telefon sprawdza, czy nie zostal skradziony (po weryfikacji SIM) - jezeli tak, to wysyla SMS-a do prawdziwego odbiorcy, a sam bedzie “ograniczony”, bo bedzie alarmowal, ze nalezy do kogos innego :stuck_out_tongue_winking_eye:

SimWatcherS60.gif

WinRara nie masz na javie :]

WinRAR.V2.6.gif

czasami sie przydaje, jak szybko cos spakowanego wrzucam na MMC, to po drodze rozkompresuje ;]

btw.

GPS w k750i? jak to wyglada?

z tego co pamiętam to każdy tel który ma bluetootha i nadajnik gps + jave z mapami (łączy się z online ) może mieć nawigacje

czyli k750i tez może mieć GPS :roll:

:stuck_out_tongue:

Czarna lista - to to o czym pisali koeldzy wyżej… :slight_smile:

GPS w k750i ?

Tak, jak najbardziej :-), wystarczy tylko troche poszukać na forach i nie tylko.

Wole mp4 i sie bawic w konwersacje filmow niz np. wrzucic .avi na fona ktore przecietnie zajmuje 700mb :], a jak zmniejszasz rozmiar .avi zeby wrzucic na swojego symbiana dostosowujesz rozmiar do wyswietlacza, to ja przy okazji robie to samo i zmieniam format na mp4 i to tyle samo czsu trwa :]

Jedynie do czego sie zgodze to do gier, ktore zdecydowanie są lepsze na symbianie. A programy typu winrar, word, power paint itp… są bardzo okrojone i szkodza czasu na nie…

Wszystko inne moze uzyskac w JAVIE i w przypadku k750i co poniektore funkcje wgrywając pacze :slight_smile:

A, i chyba nikt mi nie powie że k750i ma gorszą baterie od 6630 ? :]

Mi osobiscie nie chcialo by sie ladowac fona co dzien przy intensywnym uzytkowaniu, ja nie bawiac sie moim k750i tylko piszac same ESY i kilka min. rozmowy bateria spokojnie starcza mi na 11\12 dni ;-), a w 6630 przy takim uzytkowaniu ? 4 ? max 5 dni.

Mielismy tylko pomóc koledze w wyborze telefonu, kazdy podal swoje argumenty i kazdy uwaza inaczej i kazdemu na czym innym zalezy. To jest tylko moja opinia na temat tych 2 telefonów, i zdecydowanie brałbym k750i :wink:

OT-y KOSZ

SOGA popieram cię !!

no miałem już nokie z symbianem kiedyś 3650 i non stop zwiechy tak samo jak n70 mojego brata wiecznie sie wiesza

co do jakości nokii to już też przeszlość choć nie neguje zupełnie tej marki bo sam nie wiem co brać teraz czy k750i czy nokie 6151

nokia są coraz brzydsze moim zdaniem

nokie się nigdy ale to nigdy nie psują :mrgreen:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=150568