Seagate 7200.10 - problem z uruchomieniem systemu

Kolejny problem z dyskiem…

Po przedni problem był taki:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 63#1273763

A teraz mam następujący problem…

Uruchamiam komputer rano czy popołudniu zimny po odpoczynku przez całą noc, i się uruchamia bios to pokazuje się takie coś:

jwzwgfl4lvjye3tnyyne.jpg

i jak pisze to: SEARCHING FOR BOOT RECORD FROM IDE-0…

To przy tym sie zatrzymuje i dalej nie chce coś komp od palić…

Słyszę tylko takie odgłosy jak by coś raz na sekundę lub co dwie sekundy stukało w dysku twardym. Po pewnym czasie pokazuje się takie coś:

mn3ndzo2jmy5kjaxdwmj.jpg

Gdy wcisnę reset to się jeszcze raz pokazuje takie coś lub po prostu dalej się uruchamia i wskakuje Windows.

Dysk jest wymieniony na nowy bo jak go kupiłem na początku to miał uszkodzone sektory jak wyżej w linku, który przedstawia temat.

Nie wiem może to być problem jakiś że źle jest windows wgrany czy coś?

Partycje utworzone mam takie:

am5dhzjtymfjmjxtjndb.jpg

co może być grane?


Intel Pentium 4 - 2.66 GHz, Kingston 512 MB DDR, ****** , Seagate 160 GB / 7200.10, LG Flatron 17"

ide-0 = primery master

ide-1 = primery slave

ide-2 = Secondary master

ide-3 = secondary slave

No i jeśli masz Dysk z systemem na Secondary master ustawiony a w biosie jest ustawione Pierwsze botoowanie z IDE-0 czyli Primery master to system może się nie ładować już coś takiego widziałem.

Sprawdz jak masz Jumpery ustawione i jak masz taśmy wpięte.

czyli powiedz mi po kolei co mam zrobić jak dziecku wytłumacz był bym wdzięczny :slight_smile:

Martwi mnie to stukanie z dysku. Napewno to z dysku ten dźwięk dochodzi? Przyłóż ucho i sprawdź.

Spróbuj podociskać kable (sygnałowy i zasilania), wymień kabel sygnałowy, podłącz inną wtyczkę z zasilaniem.

Masz może miernik napięcia? Może zasilacz na początku daje złe napięcia, co powoduje problemy z dyskiem. Jak wyglądają napięcia podczas pracy komputera?

Ściagnij jakiś programik diagnostyczny np. hdtune i zobacz czy smart nie raportuje problemów albo przetestuj dysk programem diagnostycznym producenta.

ten dźwięk dochodzi z dysku swieci sie zarowka od hdd i tak co dwie a nawet trzy sekundy słyszę taki stuk jak by głowica zjeżdżała czy coś w tym stylu ale ja nie mówię, że to może być to.

Komputer jak odpali (właśnie teraz jestem na forum bo się włączył) to na początku bardzo muli… jak się rozgrzeje już komputer około 20 minut to już chodzi normalnie czyli szybciutko :slight_smile:

Napięcia nie wiem jakie są bo nie wiem co się stało ale program, który wcześniej używałem nie pokazuje w windowsie napięć :evil:

Robiłem wszystko… zresetowałem biosa, botowanie przestawiałem ale to nic nie dało…

Może taśmy są już do niczego mają około 7 lat bo są od starego komputera ale wcześniej miałem dysk WD 20 GB i było wszystko wspaniale a teraz kupiłem nowy dysk i mam same problemy z nim :-x

A może to coś od płyty głównej?

Screen przedstawia wszystko o mojej płycie:

dzllgjyrchwmmwmz5btz.jpg