Seagate 7200.12 czy WD Caviar Green Power?


(Grippen2002) #1

Witam!

Przymierzam się do zakupu dysku twardego, potrzebuję pojemności 500 GB. Zastanawiam się który z tych 2óch dysków wybrać?

http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seag ... ly_07.html

http://www.gral.pl/preview/Western_Digi ... er_63.html

Proszę o porady, który wybór będzie lepszy i dlaczego :slight_smile:


(system) #2

Ja bym proponował brać WD, bo obecnie ta firma robi najlepsze dyski. Samsungi jak to Samsungi raz wyjdzie dobra seria, a raz awaryjna. A Seagate 7200.12 ma problemy z bad sectorami :wink:


(Grippen2002) #3

Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć na temat tych dysków? Czy rzeczywiście Seagate 7200.12 ma ten problem z bad sectorami?


(Toffik325) #4

Samsung - miałem 9 lat i 0 problemów. jurninho25 , po czy wnioskujesz, że raz dobra seria, raz zła?

WD - posiadam aktualnie (prawie 2 lata) i również nie ma problemu - ale jest dość głośny, szczególnie podczas "chrupania" :wink:


(Grippen2002) #5

loltoFFik, masz dokładnie ten sam model WD co podałem czy jakis inny?


(Adio741) #6

bierz ten http://www.gral.pl/preview/Samsung/Sams ... F3_69.html

tu masz testy

http://dyski.cdrinfo.pl/najszybsze-dysk ... enie-top10


(Toffik325) #7

Mam jakiś WD Caviar 250GB nie pamiętam dokładnie modelu :wink:

Ale na pewno nie ten sam :slight_smile:


(Adalbert) #8

Samsung F3


(Grippen2002) #9

Czemu akurat ten Samsung?


(Emilmlo) #10

Bo jest szybszy od obu tych dysków czyli od WD i Seagate.


(Grippen2002) #11

A mógłbyś mi wytłumaczyć czemu jest szybszy? Bo ja trochę nie ogarniam. Wszystkie te 3 dyski maja prędkość obrotową 7200 obr/min. Seagate i Samsung 16 MB pamięci podręcznej, a WD ma 32 MB. To co sprawia że Samsung jednak jest szybszy?


(Emilmlo) #12

Seagate i Samsung mają jeden talerz 500GB, a WD ma dwa talerze po 250GB, tym mniej talerzy tym chłodniej i ciszej, większy talerz ma większą gęstość zapisu co przekłada się na więcej MB/s, Seagate ma najdłuższy czas dostępu, a Samsung najkrótszy.


(Adalbert) #13

I dodatkowo seria 7200.12 boryka się z bad sectorami (nie wiem czy były to chwilowe wahnięcie produktów z tej serii).

Każdy producent różnie konstruuje swoje dyski, niektóre rozwiązania są wydajniejsze, inne mniej, dlatego mimo pozornej identyczności między Seagatem i Samsungiem (w tym przypadku: 1 talerz 500GB obracający się z prędkością 7200obr/min i 16MB cache) mamy różne wydajności.

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/ranking/hdd/35/ - przejrzyj jak te dyski zachowują się w benchmarkach


(Piotr Kluzowicz) #14

Ja radzę brać WD. Może troszkę mniej wydajny, ale za to solidny i niezawodny.


(Grippen2002) #15

No to teraz mam dylemat, Samsung czy WD? Seagate już odrzuciłem bo widzę że nie ma za dobrych opinii... Mam jeszcze troche czasu, wiec sie zastanowię nad wyborem. Dziękuję wszystkim za opinie :slight_smile:


(Toffik325) #16

IMHO brałbym Samsunga, z powodów wymienionych przez kolegów wyżej :slight_smile:

WD solidny, jednak ma gorsze wyniki w testach, a Samsung długo Ci pożyje :slight_smile:


(Piotrek Sedyka) #17

Powiem Tak pracuje w serwisie komputerowym i może moja opinia nie będzie ważna ale na twoim miejscu brał bym dysk WD ponieważ są bez awaryjne a różniece między samsungiem a seagatem są takie że jeden tależ to wieksza temperatura ponieważ na jednym tależu głowica musi trochę poszukać informacji mimo prostopadłego zapisu a w WD są dwa tależe i nie ma problemu z szybkim znalezieniem informacji za tym stoi cache w wielkości 32mb. i nie ma takiej temperatury. Wiem o tym bo mam obydwa dyski w kompie które testowałem i jeszcze jedno różnice są między poborem prądu. Więc nie słuchaj laików. a co do żywotności polecam z całą odpowiedzialnoscią WD bo samsung poszedł na gwarancje uszkodzony smart! !!


(Alonewolf) #18

Również postawiłbym na WD. To uznana marka i jest dłużej na rynku dysków niż Samsung i Seagate a co za tym idzie ma bardziej przemyślane konstrukcje. Nie zawsze prędkość oznacza funkcjonalność...rzekłbym że im wolniej, tym dalej w tej materii. Wydajność jest potrzebna ale i wytrzymałość odgrywa tu dużą rolę. Szybki sprzęt szybko wysiada... popatrz jeszcze na przewidywane godziny działania i niezawodność/bezawaryjność modelu.