Seagate Expansion 500 GB - problem z wykryciem

Przez Total Commandera nie poszło. Mówi, żeby podłączyć dysk. Jeśli Ubuntu zobaczy dysk poprawnie, to będzie znaczyć, ze gdzieś jest błąd w Windowsie?

Tak

Jak myślicie, zadziałałoby odinstalowanie dysku i zainstalowanie go od nowa czy może trzeba zainstalować sterowniki Seagate?

Spróbuj i tego i tego.

Patrzyłem przez Ubuntu i dysk chodzi normalnie! Dysk się nie zepsuje od deinstalacji? Nie znikną dane?

Dysku nie “odinstalowuj”, tylko wyłącz komputer i po wyłączeniu odłącz dysk od komputera (wyjmij wtyk) i odłóż go na półkę. To wszystko! Teraz możesz robić z komputerem co chcesz, już bez tego dysku. W ten sposób żadne dane Ci z niego nie zginą. Chyba, że ja coś źle rozumiem?

Chcę dodać pliki na ten dysk. Odinstalowałem go i ponownie zainstalowałem, ale to nic nie dało. Znowu jest źle wykrywany.

Zrób, jak pisałem wyżej. Po fizycznym odłączeniu dysku od wyłączonego komputera, uruchom z powrotem komputer bez tego dysku i po uruchomieniu systemu wetknij wtyk od tego dysku do gniazda. Potem napisz, co się dzieje.

Chyba sformatuję ten dysk. W “Zarządzaniu dyskami” pisze, że na tym dysku nie ma systemu plików. Nie wiem, czy to prawda. Fabrycznie był sformatowany jako NTFS.

Skoro “nie ma systemu plików”, to musisz go sformatować!

I tak robiłem (wyjmowałem, wyłączałem i po uruchomieniu ponownie podłączałem). Nic to nie dało. Dalej nie mogę dostać się do dysku. Po deinstalacji i ponownej instalacji dysk stał się widoczny w “Moim komputerze” jako “Dysk lokalny (H:)”. Gdy próbuję w niego wejść, explorer się zawiesza.

No to go w Zarządzaniu dyskami sformatuj. Najwidoczniej na tym dysku działa jakiś proces. Coś jest tam zainstalowane, co wchodzi w działanie z którymś z Twoich systemów, albo Windowsem, albo Ubuntu. Rzecz jasna, wskutek sformatowania, wszystkie dane stracisz.

Mam inne wyjście? Muszę spróbować.

Dodane Pn, 20 czerwca 2011, 10:04

Okazało się, że na innych komputerach dysk ten nie działa. W “Podglądzie zdarzeń” dopatrzyłem się błędu, który mówi o nieczytelnym systemie plików. Próbowałem sformatować dysk, ale gdy wyskakuje okienko, że stracę wszystkie dane, komputer się wyłącza.

Screen z “Podglądu zdarzeń”

http://images46.fotosik.pl/886/5d2de89d94780862med.jpg

Dodane Śr, 29 czerwca 2011, 14:23

Dzięki wszystkim za pomoc, problem spowodowały sterowniki. Temat zamykam.