SeaMonkey ładuje się b.długo,okienko http:...podświetla się


(Jaren8) #1

SeaMonkey ładuje się b.długo,okienko http:...podświetla się i migocze przez jakiś czas.Proszę o sprawdzenie loga.

log z combo

log z silent runners

prosiłbym o wskazanie gdzie można poznać sposób analizy logów


(adam9870) #2

Wszystkie logi są w porządku.

Proponuję usunąć Megaupload Toolbar ponieważ jest to Toolbar wątpliwej reputacji. Bowiem zbiera dane o użytkowniki i gdzieś je wysyła, nie wiadomo gdzie.

Poprawę szybkości działania systemu może spowodować wykonanie lekkiej kosmetyki systemu. Poniżej przedstawiam kilka tego typu porad:

Usuń powyżej przedstawione wpisy korzystając z HijackThis.

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Jeśli nie potrzebujesz Paska TVN 24, to ten wpis również możesz odznaczyć poprzez narzędzie msconfig na zakładce Uruchamianie.

Panel sterowania => Java Plug-in => Update => odznacz opcję Check for updates automatically.

W opcjach komunikatorów możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie są Ci potrzebne.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

Start => programy => autostart => kasacja z prawokliku.

Jeśli nie korzystasz z tzw. przycisków funkcyjnych na skanerze, to powyżej przedstawiony wpis możesz również skasować z autostartu.

Jeśli nie używasz Messenger'a to go usuń: start => uruchom => wpisz polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove

Proponuję usunąć aplikację dostępową neostrady, a połączenie skonfigurować ręcznie: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91864

Dodatkowo przejrzyj XP - Optymalizacja, odchudzanie dla trochę bardziej zaawansowanych. Lub Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP dla trochę mniej zaawansowanych.

Wbrew pozorom analizowanie logów nie jest takie łatwe jak mogłoby się to wydawać. Aby poprawnie aktualizować logi należy poznać dokładnie system, na którym się pracuje. W głównej mierze chodzi tu o pliki systemowe, usługi, budowa rejestru, pliki programów oraz wiele innych rzeczy. Na początek polecam zapoznać się z radami przedstawionymi w tematach:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=59478

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=57273

:arrow: http://www.searchengines.pl/Narzedzia-H ... 15989.html

Pozdrawiam serdecznie.


(Jaren8) #3

Witaj Ziomal .Wszystko zaczęło się 3 tygodnie temu. Piorun ******** gdzies i spaliło telefon, zasilacz w kompie, modem i płytę główną.Na szczęście dyski nie padły.Po wymianie płyty pojawiło się kilka wirusów które wysłałem do kwarantanny. Wszystko niby jest O.K. ale to nie jest to. kiedy wchodzę do przegladarki to nie dość że wszystko działa dłużej to po uruchomieniu czy to Firefoxa czy Seamonkey w pasku http.. pojawia się podświetlenie na niebiesko i zaczyna mrugać przez jakiś czas(dość długo).Żadne inne polecenia nie uruchamiają się.Kursor myszy tez drży.

Uważaj na słownictwo, Joan :twisted: