Search.certified-toolbar.com nie można usunąć


(michal509_509) #1

Witam, mam niestety jak widzę popularny w ostatnim czasie problem, próbowałem programu Malwarebytes Anti-Malware, SpyHunter wyszukał mi pliki, usunąłem je ręcznie, ale to nic nie pomogło. Spróbowałem postąpić analogicznie do rad jakie uzyskali inni użytkownicy forum w swoich wątkach, użyłem OTL, nie wiedziałem którą linijkę wybrać dlatego skopiowałem w komendzie tylko te 2 z DownTango, nie wiem czy to przez to nie udało mi się usunąć search.certified-toolbar, w każdym razie po użyciu Junkware Removal Tool nic się nie zmieniło. Błagam o pomoc.

za pierwszym razem miałem to:

Moja komenda wyglądała tak:

kolejny raz użyłem OTL

http://www.wklejto.pl/145897

extras http://www.wklejto.pl/145898


(Sopel42) #2

Spróbuj tym!

Pobierz AdwCleaner z tej strony http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner

(Zielona duża strzałka).Uruchom jako admin i ciśnij usuń (będzie restart kompa).

Po restarcie raport.


(Acorus) #3

Odinstaluj Protected Search 1.1.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Użyj jeszcze AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow ... adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).


(michal509_509) #4

mam Protected Search 1.1 na liście programów w Panelu Sterowania, ale gdy chcę odinstalować wyskakuje informacja, że wystąpił błąd podczas próby deinstalacji i że program mógł być odinstalowany wcześniej. Przechodzić zatem do kolejnych kroków? Przepraszam, że tak ciągle pytam, ale boję już cokolwiek zwalić.


(Acorus) #5

Wykonaj resztę.


(michal509_509) #6

Strona startowa nadal ta sama, ręce mi już opadają, nie wiem co mam robić


(Acorus) #7

Reset Firefoxa: Pomoc-Informacje dla pomocy technicznej-Zresetuj program Firefox


(michal509_509) #8

Przy pierwszym uruchomieniu wyskoczyła strona startowa, jednak znowu to samo, ponadto włączyłem teraz Worda i wyskakuje mi coś takiego http://i.imgur.com/bIUuS.png

Edit:

nie wiem o co chodzi, ale jak odpalam mozillę z paska na dole to problem cały czas jest, a jak z pulpitu to jest ok. Boję się że skończy się na formacie dysku.

zrobiłem nowe skanowanie

OTL http://www.wklejto.pl/145929

Extras http://www.wklejto.pl/145930


(Acorus) #9

Odinstaluj jeszcze SpyHunter.Usuń wszystkie skróty Firefoxa i utwórz nowe.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.


(michal509_509) #10

Zgodnie z zaleceniem wklejam raport na forum

Po usunięciu skrótów firefoxa i utworzeniu nowego problem zniknął. Co do worda i IE to po wpisaniu w menu Start "Word" wyskakują mi 2 takie same ikony worda http://i.imgur.com/3osMD.png Klikając pierwszą z nich problem nadal istnieje, ponadto otwiera się dłużej i wyskakuje informacja o pobieraniu ze strony certified.toolbar.search, klikając drugą wszystko jest dobrze, dlatego analogicznie do skrótów firefoxa usunąłem ten wadliwy. W przypadku IE wyświetlają się 3 ikony http://i.imgur.com/vbWs3.png i żadna nie działa poprawnie, przy otwarciu otwiera się ta sama strona startowa. Mimo, że nie korzystam z IE to nie chcę mieć świadomości, że ten wirus jednak jest, odinstalować zatem IE i dla sprawdzenia zainstalować na nowo? W ogóle to dziękuję jeszcze raz za poświęcony czas.

Edit:

To co działo się z wordem i firefoxem stało się też z Windows media playerem, nowy skrót załatwił sprawę. Z powodu braku czasu sprawdzałem jeszcze tylko Excela, ale nie było żadnego problemu. Nie wiem czy się to przyda.


(Acorus) #11

Odinstaluj Adobe Reader 10.1.5 i zainstaluj Adobe Reader XI 11.0.0 http://ftp.adobe.com/pub/adobe/reader/w ... _pl_PL.exe

Wszystkie wadliwe skróty usuń i utwórz nowe.


(michal509_509) #12

Tak też zrobiłem, problem istnieje nadal w Internet Explorer, cały czas ta strona startowa, poczytałem o odinstalowaniu przeglądarki, po zrobieniu wszystkiego z 9 zrobiła mi się wersja 8, problem jednak się nie rozwiązał. Czy jak nie korzystam z IE to po prostu to olać i nic się nie stanie, czy jednak mam się tym martwić?


(Acorus) #13

Kto Ci kazał odinstalowywać Int.Explorera?Wykonaj aktualizację do wersji 9.


(michal509_509) #14

Przepraszam, myślałem że już sam sobie poradzę, znów mam IE 9, strona startowa bez zmian.