Segregacja odpadów :)


(system) #1

No właśnie... czy segregujemy odpady?

Ja niestety nie, ale staram się chociaż zgniatać puszki po napojach przed wyrzuceniem ich do kosza... zawsze to troche zaoszczędzonego miejsca :slight_smile:

Pomysłodawcą tego tematu jest Lazikar :wink:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 5482#95482


(system) #2

Mieszkam w domku jednorodzinnym i jestem kontent,że komunalka daje mi bezpłatnie worki plastikowe do tego.Przedtem musiałem napychać pojemnik tymi plastikami i innym badziewiem!


(lazikar) #3

Jak najbardziej się staram. Są u nas specjalne pojemniki na szkło itd. Niestety jest to tylko kropla w morzu. Jak widzę co ludzie tam wtykają to ręce opadają. :smiley:


(Damian) #4

Ja mam specjalne worki na szkło,papier,plastik i puszki.

Puszki oczywiście zawsze uprzednio gniote


(Dragonlnx) #5

U nas nie ma takich kontenerów :frowning:


(Marsmo) #6

Ja - na odpady mam kosz na śmieci , w szafce pod zlewem! :mrgreen:

Segregacją moich odpadków zajmują się wyspecjalizowane ekipy! 8)

Pierwszy etap segregacji moich odpadów ma miejsce w pomieszczeniu zsypowym - za pomocą ekipy zw. nurkami. Na tym etapie: szkło, puszki, metalowe rzeczy - zostają zarekwirowane i odpowiednio zabezpieczone, a następnie oddane do punktów skupu. Elementy plastikowe (w tym butelki typu PET), papier, szmaty i inne rzeczy łatwopalne - zostają również odpowiednio wyłuskane, a następnie użyte w procesie wtórnym, jakim jest ogrzewanie pomieszczeń. :stuck_out_tongue:

Drugi etap selekcji moich odpadów ma miejsce na wysypisku. Do akcji wkracza kolejna ekipa "nurków", która po raz kolejny przeczesuje śmieci w poszukiwaniu "niedociągnięć" poprzedniej ekipy, lub efektów zbyt szybkiego przyjazdu śmieciarki! :twisted:

Po tych dwóch etapach segregacji moich odpadów - na wysypisku pozostają jedynie odpady zw. organicznymi (chociaż i te, mają szansę trafić do tzw. drugiego obiegu, na każdym etapie segregacji - zwłaszcza, że byle czego nie wyrzucam)! :twisted:


(system) #7

Szkoda,że nie wiem gdzie mieszkasz! :wink:


(Dragonlnx) #8

Dokładnie ?


(Damian) #9

No słyszałeś Shark...Nurkowie :hahaha:


(Tomi15 15) #10

Witam

u nas sa takie kontetney ale nie sgreguje bo mi sie nie chce wszystkiego wkladac do roznych siateczek oddzilnie :slight_smile:


(Czr R1) #11

I dlatego są problemy ze śmiećmi :lol: U mnie się nie segreguje bo mam tylko jeden kontener więc wszystko idzie do jednego


(Del15piero) #12

Ja sosbiście segreguje ale tylko butelki i papier


(system) #13

Jeśli jest to tylko możliwe to staram się ale takowych pojemników przeznaczonych do tego jest u nas niezawiele :frowning:


(Asterisk) #14

Ja tak - w kosmos albo do kosza :smiley:


(system) #15

A gdzie recykling???Należy Ci się kara za zaśmiecanie kosmosu! !!


(Marsmo) #16

No to żałuj Kerimus! :stuck_out_tongue:

Dzisiaj np. wyrzuciłam stringi, bo koronka się na tyle naderwała, że jakiekolwiek szycie mijało się z celem... :mrgreen:

No i podejrzewam, że moi "nurkowie" z ekipy ds. segregowania odpadów - będą mieli chwilę zabawy! :hahaha: :hahaha: :hahaha:


(Damian) #17

Nie wątpie... :wink:

Oni zrobią z nich odpowiedni użytek.

BTW. Waterproof,"zabawy" należało umieścić w cudzysłowiu :lol:


(fiesta) #18

No właśnie i tutaj tkwi błąd. A nie trzeba byłu kupić żelowych (np. o samku bananowym) i po rozerwaniu zaserwować mężowi na kolacje :hahaha:


(Damian) #19

Już to widze :smiley: : "A dzisiaj kochanie,na obiad mamy stringi żelowe w sosie własnym"


(Init3) #20

bardzo śmieszne

z chęcią bym segregował, ale tych pojemników jest bardzo mało (niestety)