Sempron 3000+ czy Athlon XP 2800+ (soc. A)?

Panowie (panie również ale nie przypominam sobie za bardzo żebym tu jakąś spotkał :wink: ) poradźcie!

Załóżmy że cenowo różnią się minimalnie więc ta kwestia nie gra roli.

Jeśli chodzi o same procki to osiągami wydają się prawe identyczne… a przynajmniej są bardzo zbliżone:)

Co byłoby lepsze?

Naturalnie oba to używki a XP chodził podkręcony do “3200+ (11x200 FSB = 2200 Mhz)”. Czy OC wpływa jakoś na zużycie procka?

Cóż uczynić? :slight_smile:

PS. Nie przyjmuję rad w stylu “wal to wszystko w cho***ę bo to starocie i kup se AM2” :smiley: Interesuje mnie wyłącznie kwiestia opisana :slight_smile:

Poczytaj:

http://www.community.tomshardware.pl/

community/showflat.pl?Cat=&Board=cpu_shopping&Number=177160&page=0&view=collapsed&sb=5&o=&fpart=

Procesory na AM2 są często tańsze od używanych na 462

No bardzo dziękuję za informację :> Ale jak policzysz, że jeszcze musiałbym zmienić płytę główną, ramki, grafę, raczej twardziele na SATA’e i pewnie jeszcze obudowę to chyba nie wyjdę na tym za bardzo do przodu co? :>

Dzięki za linka. Jednak lektura mało ciekawa i nie daje odpowiedzi na żadne z moich pytać chyba :slight_smile:

Najbardziej interesowałby mnie wpływ OC na dalszą pracę i żywotność procka (np. czy wytrzymałby bez problemu jeszcze rok pracy a najlepiej jeszcze więcej :slight_smile: )

Raczej nie , dobre chłodzenie , wydajny zasilacz i procek będzie działał tyle samo co niekręcony czyli wieczność , akurat procki to jeden z najbardziej wytrzymałych elementów kompa byle by tylko miały odpowiednie chłodzenie.

I to jest konkret odpowiedź! :smiley: Dzięki.

To teraz zobaczymy kto mi chętniej sprzeda którego procka :wink:

Ja na twoim miejscu brałbym Athlona, Sempron to gorsza klasa u AMD a Athlon to to z czego AMD słynie :). Tak więc raczej nie patrz kto chętniej sprzedaj tylko bierz Athlona

jesli chodzi o socket A to Semprony nie są takie złe bo w końcu na Thoroughbredzie B, który był w genialnie się kręcących Athlonach XP zanim wyszedł Barton…wiec tak naprawde to wybierasz praktycznie między Athlonem XP z rdzeniem Thoroughbred B (czyli nieco starszym) i Barton…

procki są dosyć chłodne i łatwo się kręcą więc dobrze w to inwestować…

Proszę, jakie ciekawe słowa w dzisiejszych czasach :slight_smile: Nie to co niektórzy… :stuck_out_tongue: Dzięki za radę mr The Thing!

A procka zmieniam z konieczności. Siedziałbym dalej na swoim Sempronie 2800+ gdyby nie to że okazał się podróbką zrobioną z Geode :o A sklep sprzedał mi go jako nówke nie smiganą. Pewnie sami nie wiedzą o tym. Teraz muszę go wysłać do AMD żeby mi to potwierdzili to mi sklep odda kasę. A że nie mam ochoty siedzieć bez kompa to teraz kupię procka a o tamtego się będę “spokojnie” użerał :wink:

Jak ktoś ma Sempa 2800+ na soc A i mu się dziwnie grzeje cały czas to polecam sprawdzić czy nie ma przypadkiem tego samego shitu co ja :smiley: