Sens konkursów poprzez głosowanie użytkowników


(Jannagranna) #1

Dlaczego konkursy poprzez głosowanie są teraz takie popularne? To jest bezsensu! Przecież nawet najgłupsza praca może wygrać, bo znajomi i "znajomi" z nk i fb będą klikać 'lubię to'

I na dodatek często jest tak, że prace na stronie nie są umieszczanie jednocześnie i znowu ma większe szanse osoba, która dała pracę jak najszybciej niż osoba, która dała miesiąc później.

I oczywiście w tego typu konkursach są bardziej cenne nagrody jak macbooki, ipady, ipody touch, iphony a w konkursach "normalnych" jakieś tandetne netbooki, ipody shuffle itd.

Czy organizator dostaje jakieś profity za taki typ konkursu?


(lith) #2

NIe jestem specem, ale konkurs tego typu gdzie decydują użytkownicy właśnie robi dużo więcej szumu, zwraca uwagę dużo większej ilości osób, takie show się robi, a właśnie o to chodzi organizującym takie konkursy. Po prostu lepiej spełniają swoje główne zadanie... którym bynajmniej nie jest rozdawanie nagród.


(Drobok) #3

Na serio to tych nagród nie ma, to tylko taki chwyt marketingowy. Wygrywa zawsze organizator. Ogólnie można sobie zapuścić jakiś głupi program, robiący sobie konta na własny serwer mail, klikający w linki do rejestracji, po czym klikający te głupie lubie to. Jaki to ma sens ? Jak by można było na serio wygrać, to na pewno ktoś by na tym chciał zarobić ;]


(lith) #4

drobok , ktoś chyba nigdy nic nie wygrał/nie wylosował :slight_smile: