Sens laptopów do 3000zł

Witam.

Przeglądałem ostatnio na Allegro nowe laptopy…2500-3000zł. Sporo tego, a co najdziwniejsze mnóstwo ludzi je kupuje! Pytam więc :

Na cholerę im laptop w tej cenie? do czego? Skoro mimo Dual Core 2 *1,7…2GB DDR2/667…160gb HDD…super matrycy…producent wkłada grafę na poziomie GF4 z PC - chyba nie kupują tych lapów do grania? Do neta, filmów, muzy, pracy biurowej itp wystarczy laptop za 1500-1800, a laptopy z przeznaczeniem do gier zaczynają się od ok 4000zł. Jedynym co mi przychodzi na myśl, to fakt, że kupują laptopa w tej cenie dla…samego faktu posiadania go… :mrgreen:

Albo dla popisywania się.

Ale warto zainwestować w lepszy procek, więcej ramu albo większy HDD.

Chyba nie powiesz mi, że to bez różnicy?

ja mam laptopa z tego przedziału cenowego :stuck_out_tongue:

nie gram w gry .

komputer nie jest dla mnie jedynie maszynką do gier … gry są nudne .

po co mi laptop ?

ano miejsca mało zajmuje ;]

mało prądu żre

jak mam chęć to mogę na klopie siedzieć i korzystać z kompa ;] :smiley: tzw mobilność !

po co mi mocny proc w lapku ? ano nawet po to bym mógł na nim obrabiać spokojnie filmy z kamerki ;] tak tak zastosowania mocnego proca to nie tylko gry ! ;]

nie wiem co mam jeszcze pisać :stuck_out_tongue:

generalnie dla mnie już PC nie istnieje ! bo po co mi duża skrzynka która chałasuje często wygląda brzdko (bo ładne obudowy są drgoie) i do tego sterta kabli … myszka klawiatura monitor … :roll:

no i można korzystać tylko w jednym miejscu .

bleee :slight_smile:

ostatnio kupowałem laptopa do pracy biurowej i jakoś za 1500 nie mogłem znaleść żadnych solidnych firm, co najwyżej acery więc nie wymyślaj. marki takie jak hp zaczynają się od 2200-2500. też na nich nie pogram, ale przynajmniej nie kupuję kota w worku tylko produkt sprawdzony. a do codziennej pracy potrzebowałem czegoś co nie zawiedzie w żadnej sytuacji :wink:

A po co ludziom komputery stacjonarne za 20 tyś PLN ??

Towar to towar, jeżeli znajduje kupców to dlaczego go nie sprzedawać ?

Z celeronem na pokładzie, 512 ramu i grafiką integrą … :?

Co Ci więcej w nim potrzeba do w.w czynności? Dlatego spytałem po co dają Dual Core 2*1,7 i 2GB DDAR@/667 DO TEGO SAMEGO…

Do sebos_krk Do 1800 jak pisałem wyżej spokojnie znajdziesz nowe…a, że Acery…o jakości firmy nie wpominałem, lecz o ich przeznaczeniu.

A moim zdaniem jeśli ktoś nie gra w gry albo ma już mocny pc a laptopa chce dodatkowo to lepiej brać tanie laptopy z zintegrowaną grafą. Bo i tak laptop jeszcze dluuugo pc nie zastąpi a lepiej w laptopach stawiać na mobilnośc, a więc długą pracę na bateriach (a więc nie można wcisnąć juz mocnej karty graficznej tylko lepiej zintegrowaną), małą wagę - bo to jest tak naprawde najwazniejsze. Natomiast jeśli ktoś chce w ogóle zrezygnowac z pc i brać mocnego sprzętowo laptopa to niech się przygotuje na jego mniejszą mobilność, grzanie się, i to ze już nie rozbuduje go jak pc.

a to niby czemu ? :o

mi lapek zastąpił PC w 100% !

mam PC amd 3000+ 1 GB ram GF 5200 fx

a lapka mam c2c 1,66 ghz 1 GB ram GMA 950

i lapek lepszy niż mój PC ;]

TANI laptop długo nie zastąpi PC jedynie jako maszyna do GIER … a w każdym innym zadaniu spokojnie daje rade :stuck_out_tongue:

podobnie zresztą jak PC nie może się równać z konsolami do gier ;p

za np 2000-3000 nie złożysz lepszej maszyny do gier niż taki sobioe x-box 360 za ok 1400 zł

przewaga PC nad konsolami jedynie taka że łatwiej piracić gierki a jeśli ktoś jest legalnym userem to taniej mu kupić gierki na PC niż konsole . ale na dłuższą mete i tak chyba konsola wyjdzie taniej :> no chyba że ktoś gramiesięcznie w 3 nowe gry :stuck_out_tongue:

ale chciałbym jeszcze nadmienić żę wyższość konkretnej maszyny nad druga zależy wyłącznie od wymagań użytkownika :slight_smile:

LAPTOPY zastąpią PC. u mnie też. za 10 miesięcy.

• mniej miejsca zajmuje

• mniej energii pobiera

• bardziej mobilny

• nie można grać w gry (przynajmniej lepsze)

• nie dla dzieci

• cena

• mniejsze osiągi w porównaniu z PC biorąc pod uwagę cenę