Sepmron 3200+ - 1GHz?

We właściwościach “Mojego komputera” wyświetlane mam, że mój procesor ma 1,00 GHz. Znajomi twierdzili, że coś jest nie tak, że ten procek powinien mieć więcej GHz. Po googlach widać, że ten procesor powinien mieć 1,8 GHz.

Po googlach dowiedziałem się także że może to mieć coś wspólnego z technologią Cool & Quiet, tylko że nie wiem jak to sprawdzić.

Czy ktoś wie o co chodzi?

PS. Chyba nie trafiłem do dobrego działu, wydaje mi się że odpowiedniejszym byłby Hardware :wink:

Z tego co wiem Cool & Quiet obniża taktowanie procka gdy nie jets potrzebna cała jego moc, dzięki temu wentylek może wolniej się kręcić i jest ciszej. Sprawdź w BIOSie czy masz włączone.

Nie wiem dokładnie gdzie tego w biosie szukać, ale nigdzie nic takiego nie znalazłem.

Instrukcja od płyty głównej się zgubiła? :wink:

Pierwsze od góry, jak jest auto to znaczy, że chyba automatycznie reguluje Ci taktowanie procka napięć itp.

To co wcześniej podałem to nie mój bios.

Przed chwilą patrzyłem i u mnie nie ma takiej opcji.

PS. znaleziony screen czyjegoś biosu: http://pcarena.pl/uploads/others/gigaby … bios_3.jpg

Zobacz czy masz dobrze zworkę ustawioną na płycie głównej. U mnie sempron 2200+ wykrywało jako Athlon, o taktowaniu ~ 1.2 GHz

O właśnie, jeden kolega mówił mi coś o jakiejś zworce na płycie głównej, ale co gdzie i jak to już się nie dowiedziałem.

Mogłbyś podać więcej szczegółów na ten temat? Jaką zworkę? Swojego kompa “od środka” to tylko parę razy widziałem, ledwo co wiem gdzie procesor leży, więc wiesz… :wink:

Pewnie chodzi o zworkę ustawiającą FSB or sth like that ; p a to to już musisz w instrukcji płyty szukać.

Znalazłem taki sam problem (dokładnie ten sam sprzęt co mój, no może z wyjątkiem karty graficznej bo ja mam radeona 9600 pro)

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic … t&p=650485

Tylko szkoda, że nie czaję o co chodzi z tymi zworkami :wink:

edit:

Nikt nie pomoże? (mam na myśli bardziej szegółowe informacje :wink: )

Wejdź (nie pamiętam nazwy) w ostatnią opcję i tam powinny być trzy cyfry do ustawienia. Naciśnij enter i daj na maxa. Jaki masz zasilacz ?

Zaczałęm bawić się CPU Clock w biosie. Domyślnie było ono ustawione na 100 MHz. Zmieniłem na 200, procesor był widziany jako sempron 2800+ i miał 2,0 GHz (everest widział go jako 20% overclock). Temperatura procesora podskoczyła o kilka stopni więc zmieniłem na mniejszą wartość, dałem 180 MHz. Temperatura jest na poziomie 58 stopni, procesor jest widziany jako sempron 2400+ i ma 1,67 GHz.

Ja już zaczynam głupieć w tym powoli. Z tego co na googlach znalazłem to sempron 3200+ powinien mieć 1,8 GHz. Mnożnik (nie wiem czy to tak się nazywa :wink: ) ustawiony jest na 10, a kolega mówił mi że powinno być dla tego procesora 9x200 i dlatego wcześniej próbowałem z 200. Teraz jest 10x180 i jest widziany jako sempron 2400+

Więc jak powinno to wszystko być ustawione dla semprona 3200+ ?

2GHz

Wogle sprawdź czy masz dobrze procesor podpięty etc. i może wgraj od niego stery.

No i sie problem rozwiązał.

Wyszło na to że to nie jest sempron 3200+ tak jak to twierdził everest i właściwości mojego komputera.

To powinien być sempron 2400+ i po ustawieniu cpu clock na 166 mhz procesor jest wykrywany prawidłowo (jako 2400+) i ma 1,67 GHz (a wg googli powinien mieć 1,66 :smiley: )

Bo ma 1666MHz, ale ostatniej liczby się nie podaje, więc dla google jest 1,66, ale everest zaokrągla, więc 1,67.