Seriws laptopa asus : czy sformatują dysk?

oddałęm do seriwsu laptopa ponieważ miałęm problem z klapą otwierającom. jednak moje pytanie brzmi : Czy w serwisie sformatują dysk? ponieważ mam tam dość ważne informacje i nie zrobiłęm kopii zapasowej

W moim przypadku dysk wrócił sformatowany, ale jeśli problem jest natury mechanicznej, to wątpię, żeby wykonywali format dysku.

Według procedury serwisowej naprawiony komputer musi przejść testy potwierdzające brak usterek, być może sprawdzając jego wydajność pokuszą się o zainstalowanie na nowo systemu operacyjnego i wtedy wykonywanie testów wydajności sprzętu.

Podejrzewam, że jeśli nawet dojdzie do formatu to część danych uda Ci się odzyskać.

a może ktoś już miał podobny problem do mojego?

Wujek oddał lapka HP do seriwsu, problem leżał w napędzie, miał problem z czytaniem płyt. Po odebraniu napęd nowy, a dysk sformatowany. A najlepsze jest to że była tam cała masa nie potrzebnych programów ładujacych sie przy starcie, które zniechęcała człowieka do dalszej pracy.

Ja miałem wymienianą matrycę w laptopie pęknięcia przy zawiasach, czyli uszkodzenie mechaniczne, ale przed odesłaniem do serwisu kontaktowałem się z nimi i napisali mi maila jak zapakowanego i jakie papiery mam przygotować i oczywiście kazali podać hasło do logowania systemu, w przeciwnym razie zostanie zrobiony format, laptop musi przejść testy tak jak ci kolega wspominał, pozdrawiam.

Ja radziłbym zarchiwizować te ważne dane, bo nawet jeśli teoretycznie nie powinni dysku formatować, to mają do tego prawo (jest chyba w gwarancji zapis, że seriws nei odpowiada za dane znajdujące się na dysku).