Serva — Windows XP, Hiren's.BootCD przez LAN

Witam,

 

Mając laptopa z Windows 7 i zgodnie z zaleceniami (http://www.dobreprogramy.pl/marson1/Serva-runda-II-czyli-instalacja-poczciwego-XP-przez-LAN,57470.html)  i router i drugi komputer na którym chcę postawić system. I jak instaluje Windows-a 7 to nie ma problemu a jak XP to nie ta, i nie wiem, czemu   

 

A jeśli chcę dodać program  Hiren’s Boot CD  to daję udostępnienie katalogu  NWA_PXE  jako “NWA_PXE_SHARE”  i tam tworze katalog  Hiren  i zgodnie z zaleceniem (http://www.vercot.com/~serva/an/NonWindowsPXE3.html) utworzyłem plik “ServaAsset.inf” i z treścią 

 

ServaAsset.inf

Brakuje drugiego screena:

 

Masz na pewno 2GB  RAMu na docelowym sprzęcie ?

 

Ja robiłem wg : http://www.vercot.com/~serva/an/WindowsPXE1.html

No nareszcie ktoś napisał odpowiedz na dany temat.  ;)  

 

Na docelowym komputerze gdzie mam zamiar zainstalować system XP to jest z 1 GB, ale jak instaluje Windowsa 7 to nie ma problemu. 

 

"Brakuje drugiego screena: „ to znaczy, co ?? mam dać fote z programu “Serva” dział Log ???     

przeczytaj co masz w wpisie pliku INF który sam zamieściłeś !

 

 

Technika ładowania Win7 jest zupełnie inna niż Windows XP, gdzie MUSISZ WRZUCIĆ ISO do RAMU, rozpakować je i uruchomić !

Płyta z XP to 700 MB + 700MB na rozpakowanie + trzeba jakiś program uruchomić - już mam 1,4 GB których nie masz.

 

Poza tym XP to  staroć :stuck_out_tongue:

Wiem ze XP to staroć, ale jeszcze ludzie używają. 

 

A co tego:

image.jpg

 

to jest napisane tak na stronce.  

 

A te pliki są w tej postaci:

 

ss1.jpg

 

i nie wiem czy dobrze czy źle. Proszę o pomoc.  Bo nie wiem czy te pliki umieścić w folderze “Hiren” czy pozostawić w folderze “Hirens Boot CD 15.2”   :?  

 

 

Czy mógłbyś mi podać krok po kroku jak zrobić tak, aby program “Hirens Boot CD 15.2” zaczął chodzić. 

 

I czy na pewno z systemem XP jest problem z pamięcią RAM. Bo nawet jeśli instaluje 7 przy 512 MB daje rady a XP nie. :-(     

napisałem w czym jest problem - jeśli nie rozumiesz tego co się do Ciebie pisze to masz spory problem !

OK, XP rozumiem ze potrzebne jest 2 GB ram, ale z systemem  “Hirens Boot CD 15.2” to ma być w folderze “Hiren” czy pozostawić w folderze “Hirens Boot CD 15.2” albo czy wypakować plik   “Hiren’s.BootCD.15.2.iso” i dać do folderu “Hiren” ?? Wielka niewiadoma.   

 

Czy znowu może jest za mało RAM.  :? 

 

Jak masz takie coś wykonane to proszę o fotkę. 

Przecież piszą wyraźnie - ewidentnie czekasz na gotowca leniuchu!

append = iso initrd=\NWA_PXE\$HEAD_DIR$\Hiren's.BootCD.15.2.iso raw

gdzie w moim wypadku

jest to ścieżka :

C:\TFTP\NWA_PXE\Hirens

e5owy9s.png

 

 

Przecież nikt nie wie jak nazwiesz sobie katalog z ISO Hirensa :stuck_out_tongue:

Możesz go nazwa KaruzelaJacka i tez będzie dobrze

No tak, już wiem.  I co takiego się pokazuje:

 

iso_2.jpg20150627174aa2.jpg20150627177aa2.jpg20150627170aa2.jpg

 

I jeszcze czekać aż się uruchomi, czy jakiś problem bo już czekam z 20 min i dalej nić ??. Czyżby to chodziło o RAM ze jest mało czy o to ze “idzie” przez LAN ?? 

 

 

tftp jest bardzo wolne.

 

napisałem przecież że potrzeba 2 razy rozmiar ISO - Hirens ma 600 MB - więc jakim cudem ma się to jeszcze rozpakować skoro masz 1 GB ?!

 

Moderator: proszę o zamknięcie tematu, został wyczerpany.

A to tylko o tą pamieć chodzi ze za mało. :-x

 

A co z programem  “Redo Backup & Recovery” , daje foty:

 

image.jpg  image.jpg

 

Zgodnie z poleceniem, dałem plik " INITRD_N19" do folderu “C:\SERVA_ROOT\NWA_PXE\Rado\casper” :  

image.jpg

 

Przed włączeniem tego programu: 

image.jpg

 

Po włączeniu: 

image.jpg

 

I jak włączam to się pokazuję coś takiego i gaśnie, i włącza się okno “Serva” a wyborem systemu lub programu.

 

I to też wina RAM ??, bo coś za dużo związane jest z tymi ramami.   

  

 

 

 

 

I jak, jest ktoś wstanie mi powiedzieć co robię źle czy nie. ??