Service Pack 1 a szybkość systemu

Witam, czy ktoś może zauważył zwiększoną szybkość systemu po zainstalowaniu Service Packa :?:

Tak, są takie opinie, chociaż to może być… psychologia :slight_smile:

Ja również nie zauważyłem zmiany.

A czy jest w ogóle sens instalowania tego dodatku jak regularnie instaluje aktualizacje :?:

ja zauważyłem ale spowolnienie :frowning: pewnie wyjdą jeszcze ze dwa service packi i potem będą zalecać juz Windows 8 i tak w koło Macieju…

Sens jest, ponieważ znajdują się też w nim aktualizacje, które nie zostały udostępnione poprzez Windows Update. Co do szybkości, to nie odczuwam zmian.

no własnie troche dziwny ten service pack bo najpierw instalują sie poprawki pojedynczo a na koncu service pack…

U siebie też nie zauważyłem ani spowolnienia, ani też przyspieszenia systemu Windows 7 po zainstalowaniu SP1, jest tak jak było przed zainstalowaniem.

Mi po zainstalowaniu sp1 mocno tzn o 1/3 zwiększył się czas odpalania kompa…

Po testuje z tydzień a później chyba odinstaluje ten sp1.

No wiesz odinstalować zawsze możesz, ale i tak wcześniej czy później i tak MS zmusi wszystkich do instalacji SP1, kończąc wsparcie techniczne dla systemów Windows 7 bez zainstalowanego dodatku Service Pack 1.

Zdaje się, że trochę komp przyśpieszył, ale rewolucji nie ma. Więcej zmian zauważą uzytkownicy Windows Server 2008 R2. Najistotniejsze są w tym przypadku aktualizacje zawarte w SP1. Warto pobrać obraz ISO SP1 http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=c3202ce6-4056-4059-8a1b-3a9b77cdfdda&displayLang=pl i mieć go na wypadek reinstalacji systemu (właśnie podczas reinstalu wyjdzie prawdziwa oszczędność czasu, bo SP1 zawiera wszystkie aktualizacje wydane do momentu skierowania SP1 do produkcji). Jak ktoś chce może nawet bawić się w integrowanie systemu z SP1 i wypalenie takiej płyty.

Uwaga! SP1 nie zawiera IE9, który jest jeszcze w wersji RC.

tak samo, choć może jest jakaś symboliczna różnica. Tak jak ktoś powyżej napisał - to pewnie psychologia :slight_smile:

Ja zauważyłem poprawę przy uruchamianiu systemu. Od momentu wprowadzenia hasła do mojego konta i zatwierdzaniu go enterem, pojawia się od razu pulpit, zaraz po pulpicie ładuje się antywirus i już mogę uruchomić program bez czekania 4 sekundy aż łaskawie uruchomi się np. firefox. Wcześniej to wyglądało tak, że wprowadziłem hasło, wcisnąłem enter, pojawił się ekran zapraszamy, pomulił na tym ekranie ze 3-4 sekundy, pojawił się pulpit i musiałem poczekać chwilę nim uruchomiłem jakikolwiek program, bo jak uruchomiłem jakiś program zaraz po pojawieniu się pulpitu to przez mniej więcej 8 sekund system nie reagował na żadne polecenia.

Czytałem w opisie Service Packa na dobrychprogramach, że powinno się instalować na czystym systemie, czy jest jakaś różnica jak zainstaluję ten dodatek na systemie który mam od nowości w laptopie :?:

Nie ma żadnej różnicy, SP1 to zbiór wszystkich poprawek wydanych przez MS na WU + kilka “hot fixów”, które były dostępne na życzenie, jeżeli masz na bieżąco aktualizowany system to SP 1 doinstaluje kilka fixów rozwiązujących pomniejsze problemy. O wzroście wydajności po zainstalowaniu SP1 raczej nie można powiedzieć ale o spadku też nie, w niektórych wypadkach SP1 mógł doinstalować jakąś “zapomnianą” aktualizację poprawiającą wydajność, stąd subiektywne odczucie przyspieszenia pracy systemu :wink:

Ok, dzięki za info. :slight_smile: