Service Pack 1-Win Xp


(system) #1

Co to jest wyżej wymieniony Service Pack 1 :?:

Do czego służy :?:

I skąd mozna go ściągnąć :?:

Proste 3 pytanka. Oczekuje na 3 równie proste odpowiedzi :wink:


(Ks Kamilp Nr 8) #2

"Darmowe uaktualnienie zawierające przede wszystkim poprawki zwiększające stabilność i bezpieczeństwo systemu. Co ważne, SP1 wprowadza również nowe funkcje do zarządzania domyślnymi aplikacjami systemu, np. przeglądarką W W W. Funkcje te pozwolą na "odseparowanie" od systemu niektórych aplikacji, m.in. Internet Explorera, programu pocztowego czy odtwarzacza plików multimedialnych. Po instalacji SP1 w Windows XP pojawią się narzędzia umożliwiające użytkownikom wybór domyślnych aplikacji. Należy ich szukać w oknie "Control Panel/ Remove Programs", gdzie znajdziemy nową sekcję "Set Program Access and Defaults". Należy jednak podkreślić, że microsoftowe aplikacje nie zostaną usunięte z systemu, a jedynie ukryte.

SP1 zmienia również sposób działania Windows Product Activation - funkcji, która ma zapobiegać nielegalnemu rozpowszechnianiu systemu. Sprawdza podczas instalacji konfigurację sprzętową komputera i jeśli wykryje jakieś zmiany (np. inną płytę główną), wymaga ponownego przeprowadzenia procesu aktywacji systemu już przy jego ponownym uruchomieniu. Teraz WPA zachowa się tak samo, ale dopiero po upływie trzech dni, dając użytkownikowi więcej czasu na skontaktowanie się z Microsoftem.

SP1 wprowadza również nowe funkcje, zapewniające zgodność Windows XP z platforamami Windows Media Center PC oraz Tablet PC. SP1 zawiera wsparcie dla urządzeń korzystających z USB 2.0 oraz maszynę wirtualną Java, którą Microsoft usunął z Windows XP.

Z SP1 mogą skorzystać użytkownicy wersji Home Edition oraz Professionaj, ale pod warunkiem, że weszli legalnie w posiadanie Windows XP. SP1 nie zainstaluje się na kopiach systemu zarejestrowanych przy użyciu wykradzionych numerów seryjnych.

Sciagnac mozesz go z tad: http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=35&id=251


(system) #3

:o :o :o :o a skąd można pobrać :?: :?:


(Kiepas) #4

http://www.microsoft.com


(Ks Kamilp Nr 8) #5

Podalem ci linka w poprzednim poscie, jest dostepny w wortalu ten dodatek.


(system) #6

Niestety to jedynie teoria... Sam znam ze trzy sposoby na ominięcie tego "zabezpieczenia"... Z oczywistych względów nie będę ich tutaj przedstwawiał. Chociaż niektóre są nawet na stronach MS... Wystarczy zbobyć odpowiedni numer... :?


(Ks Kamilp Nr 8) #7

Jasne, ze to teoria ja tez znam te sposoby i kazdy moze je znac jak odpowiednio ich poszuka. 8)


(Zbych ) #8

Zainstalowanie SP1 i dalszych poprawek nie wymaga aby XP był zarejestrowany wystarczy posiadać "legalny" :x numer.