Service Pack 2 na Home Edition


(Krzychuu) #1

Czy można wgrać SP 2 na Windowsa XP Home Edition?


(Jaroslaw Nijakowski) #2

Oczywiście :smiley:


(aju) #3

Tylko jeszcze zależy jaki ;]

Bo np. SP2 od windows 2000 nie wgramy :lol:

Natomiast ten pod xp nie będzie miał żadnych problemów.

Przed instalacją upewnij się że nie masz szkodników w systemie gdyż SP2 jest na to troszkę czuły.

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=35&id=795


(Johny) #4

Na stronie MS nie ma wyszczególnionej wersji XP,jeśli używasz internetu pod Windowsem to nawet powinieneś go wgrac,wgrasz tylko pod XP,do Win 2000 są inne service packi


(Docent) #5

Wystarczy zrobić Windows Update, system sobie sam wybierze odpowiedni Service Pack. Zresztą on od dawna jest już w Aktualizacjach automatycznych, więc powinien sam się pobrać (chyba że AA są wyłączone, co nie jest zalecane). Warto pamiętać, że wersja RTM jest już niewspierana.


(aju) #6

Aby pobrać SP2 poprzez windows update najpierw trzeba zainstalować kilka standardowych łatek. Sam nie wiem dlaczego tak jest, ale tak jest.

Tak więc w automatycznych aktualizacjach SP2 pojawia się dopiero po zainstalowaniu tego co jets możliwe.


(Igorenek) #7

SP2? A to czemu? Dla SP1 skończył się już przecież okres aktualizacji..


(iGreq) #8

Przestań pisać głupoty! nie polecasz bo co ? masz pirata czy co ? jakieś argumenty.

Sp2 pod XP jest teraz wręcz obowiazkowy


(adam9870) #9

Arkovianin Nie wiem na jakiej podstawie tak sądzisz ale poprawka Service Pack 2 jest ważną poprawką, łatającą wiele luk w systemie i po części wprowadzająca nową funkcjonalność (mam na myśli rozszerzenie możliwości zapory systemu).

Na dzień dzisiejszy Service Pack 2 jest, można powiedzieć, że konieczny w systemie ponieważ naprawdę radzi sobie całkiem dobrze. Mogę tutaj posłużyć przykładem - ostatnio wielu użytkowników miało problem z błędem Generic host Process for Win32 Services który powodował szkodnik W32.Wargbot. Na początku nie miałem z tym problemu, jednak jak wyłączyłem zaporę (w celach testowych) to od razu owy błąd pojawił się ale gdy znów zapora była włączona błędu ani widu, ani słychu do tej pory...

SP2 naprawdę jest potrzebny i jego instalacja jest bardzo zalecana. Zresztą było wiele tematów o tym co daje SP2 więc nie będę powtarzał. A jeżeli ktoś chce poczytać o tym co daje to proponuję:

[PL] [http://xp.net.pl/art/xpsp2.html](http://xp.net.pl/art/xpsp2.html)

[PL] [http://xp.net.pl/art/windowsxp\_sp2.html](http://xp.net.pl/art/windowsxp_sp2.html)

oraz ewentualnie ten artykuł:

[PL] [http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=23](http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=23)

Jeżeli po instalacji SP2 miałeś jakiś problem to wina nie musiała koniecznie leżeć po jego stronie tylko mogła być po Twojej ponieważ mogłeś zainstalować, zauważyłeś ,że zapora coś blokuje, nie umiałeś tego odblokować itp. Jeżeli napiszesz jaki to problem to postaramy się go rozwiązać. Poza tym tak pisać bez argumentów to każdy może... tylko jaki to ma sens?


(lazikar) #10

Jako bzdura kosz.

Post nie dość ze nie na temat to jeszcze nie poparty zadnym argumentem. Zapewne takowych nie ma. Zgadzam sie z poprzednikami. Sp2 to konieczność.

Co do tematu to masz na Vortalu wersje sp2. Nie ma znaczenia czy to home czy profesional. Pozdrawiam.