Service Pack 3 - kilka pytań

Witam.Mam kilka pytan dot. SP3:

1.Skąd ściągnąć SP3:z vortalu czy z microsoftu w ISO

2.Czy ten plik ISO (gdybym sciągnął z MS) jeśli go wypakuję będe mógł zintegrować go z xp przez nLite?

3.Czy są jakieś poważne błędy (jestem użytkowinikiem ‘‘średnim’’ czyli niekorzystam z zaawansowanych narzędzi, chociaż mam ver.Professional)

Z góry THX za wszystkie odpowiedzi :slight_smile:

Ściągasz Service Packa 3 w exe z vortalu lub przez ms. Nie widzę różnicy.

Oczywiście że możesz go zintegrować z płytką Windows XP.

Nie zauważyłem.

Co do trzeciego pytania też nie widzę żadnych błędów. Wszystko działa jak należy a nawet lepiej, bo zauważyłem (chyba że mi się wydaje :slight_smile: ) że strony się troszkę szybciej wczytują oraz system szybciej się wyłącza i otwiera.

A tak to narazie nic więcej nie widzę, bo mam dopiero 2 dni ten sp3

Co do wydajności to jest taka sama jak przedtem (w każdym razie nie jest szybciej - jak już to wolniej :smiley: ). Większości system działa lepiej tylko dlatego, iż przeważnie przed instalacją SP3 stawiali Windows na nowo. Jak wiadomo czysty system działa wyraźnie żwawiej.

Zauważyłem jedną niekorzystną zmianę. Mianowicie okna konsoli MMC dawniej mogły być wąskie, a teraz minimalna szerokość wynosi ok. 400-500 pikseli. Przeszkadza mi to, gdyż korzystałem z graficznej reprezentacji wydajności dysków w postaci dwóch pionowych słupków. Teraz zajmują pół ekranu :smiley:

To nie jest problem wystarczy parę rzeczy…

Włącz cmd (konsola) —> i prawy klawisz na “pasek” wybierasz Properties—>Laout

i tam sobie wybierasz wielkość itp.

przeważnie sp3 działa dobrze, są ofkors wyjątki takie jak resety (na kompach z prockami amd). U mnie po zainstalowaniu sp3 komp z tym XP zaczął gubić wifi…po powrocie do sp2 wszystko okej.

“przeważnie” to stanowczo za dużo. Bezużyteczny dodatek to tak

nightplayer , chodziło mi o MMC, a nie CMD.

Właśnie mam 2 kompy z AMDkami :(.Na jednym jest Sempron a na drugim stary,poczciwy Duron…

EDIT#1

Jeszcze pytanko jak ściągnę obraz ISO z microsoftu to tam tylko to .exe w środku jest??

Ja mam również kompa z AMD, athlon 64 x2 4400…i nie mam żadnych problemów po zainstalowaniu sp3…za to koledze który ma celerona 1,0 przytrafiły się dziwne sprawy…czyli resety na okrągło i brak możliwości odpalenia systemu.

U mnie nie gubił, ale za to kazał czekać aż ponad 60 sek. żeby karta złapała adres IP.

Działał tydzień.

Przed chwilą odinstalowałam i wróciło do normy tzn. z chwilą uruchomienia systemu karta WiFi jest aktywna.

Aha dzięki za odpowiedzi :smiley:

Moim zdaniem SP3 jest przydatny używałam SP2 długi czas ale wynik jest pozytywny przy SP2 ciężko ładowały się stronki a nawet calkowicie niebyły załadowane.Tak naprawde zawsze #-o że praktycznie niema różnicy między SP2/SP3 ale jak zauważyłam bardzo się myliłam.Warto sprubować :smiley:

Są pewne różnice ale akurat nie takie o których wspomniałeś. Musiałeś mieć coś źle skonfigurowane - dlatego stronki ładowały się wolniej.

Co do pytanie trzeciego nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na jednym systemie będzie chodził bezproblemowo, natomiast na drugim nie będzie można komputera uruchomić. Ostateczna decyzja należy do Ciebie.